دلار معطل قیمت درهم

دو نگاه متفاوت به آینده قیمت دلار

کدخبر: ۴۴۷۸۰۹
دیشب در مقاطعی در معاملات پشت خطی قیمت دلار به بالای محدوده 27 هزار و 300 تومانی رفت و این موضوع انتظارات بازیگران افزایشی بازار ارز را تقویت کرد.
دو نگاه متفاوت به آینده قیمت دلار

به گزارش اقتصادنیوز، دسته ای از معامله گران باور دارند، هر بالایی فرصتی برای فروش در بازار ارز است. در واقع از نگاه این گروه، هر زمان دلار به یک نقطه مقاومتی نزدیک شد،‌ بهتر است بخشی از خریدهای قبلی خود را به فروش برسانند. به این ترتیب،‌ در صورتی که در روز جاری،‌ اسکناس آمریکایی به محدوده 27هزار و 500 تومان نزدیک شد، بخشی از بازیگران ارزی فروشنده خواهند شد.

این دسته از معامله گران اعتقاد دارند که به دلیل احتمال شروع مذاکرات هسته ای در آینده نزدیک، فضا برای افزایش معنادار قیمت دلار وجود ندارد و ممکن است به سرعت اسکناس آمریکایی به سوی سطوح پایین تر حرکت کند، در نتیجه بهتر است که در سطوح 27 تا 28هزار تومان، بیشتر در موقعیت فروش قرار داشته باشند.

دستور فوری آمریکا به صرافی‌های ارز دیجیتال

این شاسی بلند چینی 50 میلیون تومان ارزان شد


در اکوایران ببینید؛«سالار آقاخان متهم ارزی کجاست؟»


 

به باور آن ها، در نیمه دوم سال 99 نیز زمانی که بازار به دوران بایدن نزدیک می شد، به تدریج فروش های ارزی بالا می رفت. در آن مقطع زمانی،‌ عده ای که حاضر نشدند در محدوده 27 تا 32 هزار تومان اقدام به فروش کنند،‌ مدت ها در موقیعیت ضرر قرار گرفتند.

 در مقابل این گروه، افرادی قرار دارند که معتقدند بازار به دلایل هیجانی ناشی از احتمال شروع مذاکرات در مسیر کاهشی قرار گرفت.  از نگاه آن ها، با توجه به اختلافات ایران و طرف های غربی، رسیدن به یک توافق هسته ای دور از ذهن است،‌به همین دلیل ترجیح می دهند که به صورت پله پله،‌خریدهای خود را بالا ببرند.

دیشب در مقاطعی در معاملات پشت خطی نیز قیمت دلار به بالای محدوده 27 هزار و 300 تومانی رفت و این موضوع نیز انتظارات بازیگران افزایشی را تقویت کرد. در صورتی که حواله درهم نیز در روز جاری به بالای سطح 7 هزار و 500 تومانی نفوذ کند، افزایشی های دلار با قدرت در معاملات ظاهر خواهند شد.

پشت خطی

تیتر یک
  • چرا پوتین پشت ایروان را خالی کرد؟

    اقتصادنیوز: با پیروزی آذربایجان در جنگ قره باغ گمانه زنی ها در باب نقش قدرت های منطقه ای در پیروزی علی اف، افزایش…

از دست ندهید
کارگزاری مفید