بزرگترین سرقت در تاریخ امور مالی غیر متمرکز (دیفای)

کدخبر: 432677
پالی نتورک، پلتفرم تبادل توکن‌های رمزارز، اعلام کرد هکرها معادل ۶۰۰ میلیون دلار رمزارز از آن به سرقت برده‌اند، که این میزان احتمالا بالاترین رقم سرقت در تاریخ امور مالی غیر متمرکز (دیفای) به شمار می‌آید

به گزارش اقتصادنیوز، به نقل از یورونیوز، پالی نتورک، پلتفرم تبادل توکن‌های رمزارز، اعلام کرد هکرها معادل ۶۰۰ میلیون دلار رمزارز از آن به سرقت برده‌اند، که این میزان احتمالا بالاترین رقم سرقت در تاریخ امور مالی غیر متمرکز (دیفای) به شمار می‌آید. پالی نتورک در بیانیه خود اعلام کرد این حمله هکرها ده‌ها هزار نفر را در سراسر جهان مورد تاثیر قرار داده است. این شرکت گفت که معادل ۳۳ میلیون دلار استیبل کوین نیز که مورد حمله هکرها قرار گرفته بود، مسدود و از دسترس هکرها خارج شده است.

پالی نتورک دیروز در توییتی عنوان کرد که هکرها دارایی‌های کاربران در زنجیره‌های پالیگان، اتریوم و بایننس کوین را سرقت کرده‌اند. داده‌های بلاک چین هم نشان می‌دهد که حدود ۲۷۳ میلیون دلار از شبکه اتریوم، ۸۵ میلیون دلار USDC از شبکه پالیگان و ۲۵۳ میلیون دلار از زنجیره هوشمند بایننس سرقت شده است. طبق اعلام پالی نتورک، ارزهای دیجیتال renBTC، WBTC و WETH هم در میان ارزهای سرقتی وجود دارند. طبق گزارش‌ها هکرها از آسیب‌پذیری در زمان فراخواندن قراردادها برای حمله به شبکه استفاده کرده‌اند.

شرکت تحقیقات امنیتی بلاک‌چین اسلومیست در توییتی اعلام‌کرد که ایمیل و آی‌پی هکرها را یافته است و خاطرنشان کرد که ممکن است هکرها مدتها بر روی این حمله کار و برنامه‌ریزی کرده باشند. نکته جالب پیامی است که هکر روی تراکنش خود قرار داده است. بر اساس داده‌های اتراسکن، هکر می‌خواهد برخی از سرمایه‌های سرقتی را باز گرداند. احتمالاً او امکان جابجایی برخی توکن‌ها را ندارد و قصد بازگرداندن آنها را دارد. از شواهد پیدا است که هکر به‌دنبال پول‌شویی از طریق پلتفرم تورنادو  است. او در این باره می‌نویسد: اگر شت کوین‌های باقی‌مانده را هم منتقل می‌کردم یک هک یک میلیارد [دلاری] داشتیم. پروژه [پالی نتورک] را با این کار نجات دادم؟ چندان به پول علاقه ندارم و حالا به فکر بازگرداندن بخشی از توکن‌ها افتادم یا هم می‌توانم آنها را برنگردانم و رهایشان کنم.

پالی نتورک سال گذشته به‌عنوان یک پروژه مشترک با آنتولوژی، نئو و سوییچو کار خود را آغاز کرد. هدف این پروژه ایجاد یک پروتکل متحد با استفاده از بلاک چین‌های مختلف برای خلق یک اکوسیستم بین زنجیره‌ای بزرگتر عنوان شده بود. این پروتکل به کاربران این امکان را می‌دهد که روی بلاک چین‌های مختلف، توکن‌هایشان را تبدیل کنند.

 
 

 

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما