بررسی روند قیمت خودروها در شهریورماه؛

سبقت قیمتی تیبا در بازار خودرو

کدخبر: 363654
اقتصادنیوز : رصد بازار خودرو حکایت از آن دارد که بالاترین رشد قیمت در 5 هفته اخیر به خودرو تیبا صندوقدار رسیده و رشد 54.4 درصدی قیمت برای این محصول ثبت شده است.

به گزارش اقتصادنیوز، رصد بازار خودروهای پرتیراژ داخلی در ابتدای پاییز به نسبت میانه تابستان از رشد 7 تا 12 درصدی حکایت دارد. ارزیابی قیمت این خودروها در بازار بیانگر آن است که با شروع شهریور ماه رشد قیمت خودرو تا حدودی متوقف شد.

تیبا صندوق دار رکورددار شد

براساس رصد بازار خودرو بالاترین رشد قیمت در 5 هفته اخیر به خودرو تیبا صندوقدار رسیده و رشد 54.4 درصدی قیمت برای این محصول ثبت شده است. 

 در این دوره زمانی شاهد افت قیمت خودرو در بازار بودیم، اما این روند چندان دوام نیاورد و در دومین هفته شهریور ماه روند صعودی بازار خودرو از سرگرفته شد؛ بطوریکه در دومین هفته شهریور ماه نسبت به هفته قبل بالاترین رشد قیمت برای سمند LX با رشد 15 درصدی ثبت شد و پژو 206 صندوقدار و تیبا صندوقدار با رینگ فولادی با رشد 9 درصدی قیمت کمترین رشد قیمت را ثبت کردند.

خودرو

کمترین رشد قیمت به نام کدام خودرو ثبت شد؟

روندی که در سومین هفته شهریور ماه شکل معکوس به خود گرفت و  بازار خودرو رشد صعودی قابل توجهی را ثبت کرد، بطوریکه پژو 206 صندوقدار که در دومین هفته شهریورماه در میان خودروهای قرار داشت که کمترین رشد قیمت را ثبت کرده بودند در سومین هفته رشدی 38 درصدی را تجربه کرد و به این طریق رکورددار افزایش قیمت خودروهای پرتیراژ در بازار را از آن خود کرد، دومین رشد قیمت در هفته سوم شهریور ماه نیز به خانواده پژو 206 رسید و تیپ پنج این خودرو رشدی 33 درصدی را ثبت کرد.

بازار خودرو همچنین نشان دهنده آن است که روند صعودی قیمت خودرو در آخرین هفته شهریور تا حدودی کند شد و در این هفته برخی از خودروهای خانواده پراید ثبات قیمت را ثبت کردند و سایر محصولات نیز رشد پنج تا هفت درصدی داشته اند. اما در هفته اول مهر ماه سیر صعودی قیمت به بازار خودرو بازگشت و سمند سورن در این هفته رشدی 30 درصدی را ثبت کرد.

خودرو

خودرو

خودرو

خودرو

 

خودرو

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما