کدخبر: ۳۶۳۶۸۱ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

درخواست رییس اتاق تهران از رزم حسینی

اقتصادنیوز : مسعود خوانساری رئیس اتاق بازرگانی تهران در نشست فعالان بخش خصوصی با وزیر پیشنهادی صمت ، با اشاره به اینکه وزارت صمت شش ماه است که وزیر ندارد، افزود: اتفاقاتی که طی سال های اخیر در این وزارتخانه رخ داده باعث شده وزارت صمت کارایی لازم را نداشته باشد و براین اساس، مسئولیت وزیر جدید بسیار خطیر خواهد بود.

به گزارش اقتصاد نیوز؛ رئیس اتاق بازرگانی تهران با بیان اینکه تحریم های موجود فلج کننده است، گفت: با این حال بسیاری از مشکلات کشور ناشی از تصمیمات نادرست و غیرکارشناسی است.

وی خطاب به علیرضا رزم حسینی وزیر پیشنهادی صمت گفت: درخواست بنده این است با توجه به زمان کمی که در اختیار دارید از مشورت بخش خصوصی استفاده کنید؛ البته بافت کارشناسی وزارت صمت قوی است اما لازم است با بخش خصوصی نیز در امور مختلف مشورت شود.

خوانساری با بیان اینکه باید بپذیریم تحریم های موجود فلج کننده است به خبرگزاری مهر گفت: با این حال بسیاری از مشکلات کشور ناشی از تصمیمات نادرست و غیرکارشناسی است که توسط برخی مسئولان اتخاذ می شود و خواهش بنده از شما این است که قبل از ابلاغ هر بخشنامه یا دستورالعملی با بخش خصوصی درباره آن مشورت کنید. بیش از ۷۰ درصد مشکلات به وجود آمده در حوزه صادرات، بازگشت ارز و مواردی از این قبیل به تصمیمات غیرکارشناسی که بدون اخذ نظر بخش خصوصی اتخاذ شده، بازمی گردد.

حذف سقف ثبت سفارش

در ادامه کاوه زرگران عضو هیات نمایندگان اتاق تهران گفت: شرایط کشور و وضعیت ارزی و تخصیص ارز باعث شده در حوزه تامین و توزیع کالاهای اساسی وضعیت مطلوبی نداشته باشیم به طوری که تا پایان شهریور ماه حدود ۵۰ درصد روغن خام و کنجاله سویای مورد نیاز کشور تامین شده که این نشان می دهد در شش ماه آینده باید صد هزار تن کنجاله بیشتر از انچه قرار بوده وارد شود وارد کنیم تا بازار تنظیم شود.

وی اضافه کرد: بانک مرکزی به دلیل عدم وجود وزیر صمت تعامل لازم را در این زمینه تخصیص و تامین ارز برای کالاهای اساسی نداشته به طوری که قبلاً وزیر به بانک مرکزی می رفت و این مساله را مطالبه می کرد که طی ۵ الی ۶ ماه گذشته این اتفاق نیفتاده است.

وی تصریح کرد: در ثبت سفارش کالاها سقف گذاشته شده که درخواست ما این است این سقف برداشته شود تا هر شرکتی که توانایی دارد بتواند واردات انجام دهد.

 

این مطلب برایم مفید است
2 نفر این پست را پسندیده اند