بررسی مشکلات اتاق های بازرگانی استان ها در مجلس

کدخبر: 364096
اقتصادنیوز : نایب رئیس کمیسیون ویژه جهش تولید مجلس، با اشاره به بررسی مشکلات اتاق های بازرگانی استان ها، گفت: سعی اعضای این کمیسیون این است که موانع بخش تولید و صنایع برای افزایش رونق و جهش تولید در کشور برداشته شود و این مسائل در اولویت اصلی ما قرار دارد.

به گزارش اقتصاد نیوز؛ غلامرضا نوری در تشریح نشست امروز کمیسیون ویژه جهش تولید و نظارت بر اجرای سیاست های اصل 44 قانون اساسی در مجلس، گفت: نشست امروز به مدت چهار ساعت با حضور رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معدن و کشاورزی ایران، روسای اتاق های بازرگانی استان ها و نمایندگان دستگاه های اجرایی و بخش خصوصی برگزار شد.

تشریح مشکلات تولید

نماینده مردم بستان آباد در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در این نشست روسای اتاق های بازرگانی استان ها به تشریح مشکلات و مطالبات عرصه تولید و بخش های اقتصادی پرداخته و اعضای کمیسیون ویژه، این گزارش ها را استماع کردند.

وی گفت: در شرایط کنونی حجم زیادی از کالاهای وارداتی از جمله مواد اولیه صنایع و بخش های تولیدی در گمرک دپو شده است، از این رو در نشست امروز مقرر شد که برای تسریع در ترخیص این کالاها اقداماتی صورت گیرد.

نوری ادامه داد: یکی دیگر از مسائل، موضوع برگشت ارزهای تخصیص صادراتی به داخل کشور بود، در چند ماه اخیر فشارهای زیادی به واردکنندگان برای برگرداندن ارزهای تخصیص وارد شد، از این رو در نشست امروز کمیسیون ویژه جهش تولید مقرر شد که با هماهنگی های صورت گرفته، مهلتی به واردکنندگان داده شود.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم ادامه داد: سعی اعضای این کمیسیون این است که موانع بخش تولید و صنایع برای افزایش رونق و جهش تولید در کشور برداشته شود و این مسائل در اولویت اصلی ما قرار دارد.

نایب رئیس کمیسیون ویژه جهش تولید و نظارت بر اجرای سیاست های اصل 44 قانون اساسی در مجلس ادامه داد: در نشست امروز مقرر شد که برای بررسی برخی از مطالبات مطرح شده از جمله فعالیت بخش خصوصی در حوزه تولید برق و مشکلات بیمه ای صنایع و بخش های تولیدی، جلساتی در روزهای آتی با حضور مسئولان ارشد دستگاه ها و وزارتخانه ها از جمله وزارت نیرو و وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی برگزار شود، همچنین برخی از موارد و مطالبات نیز قرار است که توسط دستگاه های اجرایی مربوطه پیگیری شود.

 

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما