سیگنال دلار 30 هزار تومانی کور شد

کدخبر: 364693
اقتصاد نیوز:اقتصاد نیوز: در نیمه اول روز پنج‌شنبه قیمت درهم از سقف مقاومتی بازار عبور کرد اما این سیگنال برای دلار 30 هزارتومانی بلافاصله کور شد.

به گزارش اقتصاد نیوز درهم در نیمه اول روز معاملات پنج‌شنبه‌بازار ارز تهران از سقف 8 هزار 200 عبور کرد اما نتوانست در بالای آن قرار بگیرد و با فشار فروش روبرو شد. پس از فشار فروش‌ها قیمت به زیر این سطح نزول کرد. سقف 8 هزار 200 ازآن‌جهت در بازار مهم است که می‌تواند سیگنالی برای نوسان دلار در کانال 30 هزار باشد.

حواله درهم دوبی چیست؟ و چرا اهمیت دارد؟

 قیمت حواله درهم یکی از عوامل کشف نرخ دلار در بازار تهران است.

هرروزه معامله گران تا ساعت 11 صبح صبر می‌کنند تا نرخ حواله درهم از دوبی اعلام شود با توجه به نرخ برابری ثابت این ارز در برابر دلار قیمت اعلام‌شده دوبی در نرخ برابری درهم به دلار ضرب می‌شود و قیمت دلار در بازار ایران اعلام می‌شود.

دلیل چنین مرجعیت به دوبی به‌واسطه آنکه است که بخش زیادی از تجارت ایران با جهان از مسیر دوبی انجام می‌شد و بسیاری از شرکت‌ها ایرانی در دوبی دفتر داشتند.

قیمت درهم در بازار روز پنج‌شنبه 10 مهر 99

امروز در ابتدای معاملات قیمت درهم بالای 8 هزار 200 تومان باز شد این نرخ به معنای ارزش دلار در بازار نقدی ایران بالای مرز 30 هزار تومان بود اما در اعلام قیمت‌های بعدی نرخ درهم به زیر سقف مقاومتی درهم در روزهای گذشته بازگشت. به‌طوری‌که در نزدیکی ساعت 12 ظهر حواله درهم 8 هزار 175 تومان قیمت خورد.

برخی معامله گران می‌گویند دلیل کاهش قیمت درهم شایعه تزریق در بازار بود که روند را کاهشی کرد.

پس‌ازآنکه اثر خبر تزریق در بازار تعدیل شد درهم مجدداً بالای 8 هزار 200 بازگشت تا دومین سیگنال را به دلار 30 هزارتومانی بدهد اما قیمت نقدی در بازار پا به‌پای درهم حرکت نکرد تا درهم نیز ناچار شود دوباره به محدوده مقاومتی خود بازگردد.

در ابتدای نیمه دوم روز پنج‌شنبه دلار پشت مرز 30 هزار تومان در نوسان است قیمت دلار در صرافی ملی هم کماکان در کانال 28 قرار دارد و بازار ساز با نرخ 28 هزار 800 تقاضای‌های تعریف‌شده برای این نرخ را تأمین می‌کند. هر یورو واحد پول 19 کشور اروپایی هم 34 هزار 900 تومان فروخته می‌شود. قیمت سکه نیز در ادامه شگفتی‌ساز و حرکت‌های ریسکی گذشته پشت مرز 15 میلیون قرارگرفته است

 

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما