کدخبر: ۳۶۵۳۲۹ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد
پای لیبی دوباره به بازار نفت باز شد

پای لیبی دوباره به بازار نفت باز شد

اقتصادنیوز :‌به دنبال اعلام آتش بس در لیبی و رفع محاصره تاسیسات انرژی این کشور، تولید نفت لیبی به ۲۹۵ هزار بشکه در روز رسید.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس،به دنبال اعلام آتش بس در لیبی و رفع محاصره تاسیسات انرژی این کشور، تولید نفت لیبی به 295 هزار بشکه در روز رسید.

به گفته یک منبع آگاه، تولید نفت لیبی در هفته گذشته 250 هزار بشکه در روز بود و با لنگر انداختن کشتی ها و بارگیری نفت از نفتکش های ذخیره سازی که سبب خواهد شد تا میادین نفت بیشتری استخراج کنند، تولید نفت این کشور بیشتر خواهد شد.

ازسرگیری تولید نفت لیبی بر قیمت نفت تاثیر دارد زیرا با توجه به محدودیت های جدید برای کنترل کرونا، دیدگاه تجار در مورد چشم انداز تقاضا برای انرژی کاهشی است.

بر اساس برنامه های بارگیری، قرار است از بندر البریقه در ماه اکتبر 1.8 میلیون بشکه نفت طی سه محموله صادر شود. همچنین قرار است 5 محموله از الزویتینة بارگیری شود. در بندر حریقا نیز دو نفتکش هر کدام با ظرفیت یک میلیون بشکه طی دو هفته گذشته بارگیری شده است.

این کشور که بزرگ ترین منابع نفتی آفریقا را دارد، پیش از بسته شدن بنادر و محاصره آنها، روزانه 1.2 میلیون بشکه در روز نفت تولید می کرد.

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند