مبتلایان روزانه کرونا، سد 4 هزار نفر را شکست؛

رکوردهای نگران کننده کرونا در نیمه مهر

کدخبر: 365748
اقتصادنیوز : براساس آمارهای رسمی وزارت بهداشت، تعداد مبتلایان، فوتی ها و بستری شدگان ناشی از ابتلا به کرونا امروز رکوردهایی جدید و نگران کننده را به ثبت رساند.

به گزارش اقتصادنیوز، آمارهای روزانه وزارت بهداشت از میزان فوتی‌ها و مبتلایان به کرونا رکوردهای قرمز و سیاه این بیماری را در پاییز هر روز جدیدتر و نگران کننده تر می کند.

براساس همین آمار، شمار مبتلایان که دیروز به بالاترین حد خود رسیده بود در روز جاری - سه شنبه 15 مهر- با 6 درصد افزایش نسبت به آمار روز گذشته، رکورد جدیدی را به ثبت رساند. متاسفانه این رکوردشکنی تنها محدود به آمار مبتلایان روزانه نیست و تعداد بستری شده ها و بیماران وخیم روزانه را نیز در بر می گیرد.

مبتلایان روزانه کرونا، سد 4 هزار نفر را شکست

پیش بینی ها در خصوص همه گیری ویروس کرونا در پاییز درحال محقق شدن است، از ابتدای پاییز تاکنون رشد روزانه میزان مبتلایان به کرونا به طور متوسط 4.5 درصد بوده است. این روند سبب شده تا میزان مبتلایان روزانه به کرونا به بالاتر از 4 هزار نفر برسد، آنچنان که در روز جاری عدد 4 هزار و 151 نفر به ثبت رسیده است.

کرونای قرمز

رکورد پذیرش روزانه بیماران کرونا در بیمارستان‌ها

رکورد منفی دیگری که در آمار امروز به ثبت رسید، به تعداد افراد بستری شده برمی گردد، افراد بستری شده از کل مبتلایان روزانه همواره پایین تر از 2 هزار نفر بود. اما امروز با بستری شدن 2 هزار و 123 نفر، بیمارستان ها از نظر پذیرش بیماران کرونا سخت ترین روز را از بدو ورود کرونا به ایران تاکنون گذرانده اند.

رکورد بیماران بدحال برای دومین روز متوالی رقم خورد

اما آمار نگران کننده ای که در ردیف اول نگرانی های کرونایی وجود دارد، رشد تقریبا هر روزه (به استثنای 12 مهر) بیماران بدحال در فصل پاییز بوده است، آنچنان که امروز رکورد تعداد بیماران وخیم زده شد و 4 هزار و 200 نفر بیمار وخیم باید راهی بخش های ویژه بیمارستان ها و مراکز درمانی شوند.

درحالی که آمارهای اعلام شده از سوی وزارت بهداشت وضعیت شیوع کرونا در کشور را بحرانی نشان می دهد تاکید مسئولان، کادر درمان و ...بر رعایت بیشتر فاصله گذاری اجتماعی، استفاده از ماسک، عدم حضور در اجتماعات، سفر نکردن و ...است. رفتارهایی ضدکرونایی که می تواند در قطع شدن زنجیره انتقال کرونا، خاصه در پاییز که شیوع نگران کننده ای پیدا کرده است کمک شایانی کند.

کرونای قرمز

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما