قیمت جهانی نفت کاهش یافت

کدخبر: 370361
اقتصادنیوز : در حالی که موارد ابتلا به ویروس کرونا در اروپا و آمریکا رو به افزایش است و این مسئله نگرانی ها از چشم انداز مصرف انرژی را تحت تاثیر قرار داده است، قیمت نفت روز جمعه کاهش داشت.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از تسنیم، در حالی که موارد ابتلا به ویروس کرونا در اروپا و آمریکا رو به افزایش است و این مسئله نگرانی ها از چشم انداز مصرف انرژی را تحت تاثیر قرار داده است، قیمت نفت روز جمعه کاهش داشت و دومین کاهش ماهانه متوالی را به ثبت رساند.

بر اساس  گزارش رویترز، قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال پس از رسیدن به پایین ترین رقم 5 ماه اخیر در اواسط جلسه قبل یعنی رقم 36 دلار و 64 سنت، در پایان معاملات دیروز با 19 سنت کاهش به 37 دلار و 46 سنت رسید. قیمت نفت خام آمریکا هم که روز پنجشنبه به پایین ترین رقم از ماه ژوئن یعنی 34 دلار و 92 سنت رسیده بود، در پایان معاملات روز جمعه با 38 سنت کاهش به 35 دلار و 79 سنت رسید. در این هفته نفت برنت 10 درصد و نفت خام آمریکا 11 درصد کاهش قیمت را تجربه کردند.

در همین حال، سازمان کشورهای صادرکننده نفت و متحدانش موسوم به گروه اوپک پلاس قرار است تولید نفت خود را از ماه ژانویه به میزان 2 میلیون بشکه در روز افزایش دهند. اما تولیدکنندگانی همچون عربستان و روسیه در مواجهه با قرنطینه کشورهای اروپایی و افزایش عرضه نفت لیبی موافق حفظ تولید نفت در سطح فعلی هستند.

از دست ندهید
بلیط هواپیما