کدخبر: ۳۷۲۳۸۲ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

دلیل فرود اضطراری ATR تهران-دزفول در مهرآباد مشخص شد

اقتصادنیوز : مدیرکل بررسی سوانح و حوادث سازمان هواپیمایی کشوری اعلام کرد: هواپیمای ATR شرکت هواپیمایی ایران‌ایر به دلیل خاموش شدن یکی از موتورها با نقص فنی مواجه شده و مجبور به فرود اضطراری شد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا ، حسن رضایی فر در این باره اظهار کرد: هواپیمای ATR۷۲-۶۰۰  شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران "هما" با شماره پرواز  ۳۴۱۵، از تهران به مقصد دزفول با  ۳۴ مسافر و  ۷ نفر خدمه پروازی در ساعت  ۶ و ۳۰ دقیقه صبح  روز سه شنبه از فرودگاه مهرآباد شروع به پرواز کرده است. در حین اوج گیری هواپیما در هوای بارانی، یکی از موتورها دچار نقص فنی شده ‌و خاموش می‌شود.

وی افزود: در این شرایط خلبان با انجام دستورالعمل های مربوطه ضمن اعلام فرود اضطراری، به فرودگاه مهرآباد بازگشته و در ساعت هفت صبح به سلامت در فرودگاه مهرآباد فرود آمده است.

مدیرکل بررسی سوانح و حوادث سازمان هواپیمایی کشوری تصریح کرد: هم اکنون بازرسان سازمان هواپیمایی کشوری جهت بررسی علت حادثه در آشیانه هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران "هما" حضور دارند.

رضای‌فر با اشاره به اینکه مسافران این پرواز با هواپیمای جایگزین به مقصد دزفول منتقل شدند، گفت: موتور خاموش شده و تحت بررسی است و دلایل مطرح شده دیگر کارشناسی نیست.

 

 

 خبرنگار روح‌الله رضایی مقدم

 

دبیر متین کاکویی

لینک کوتاه 

برچسب‌ها:

فرود اضطراری هواپیما

شرکت هواپیمای

 

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند