رکورد روزانه فوتی‌ها و ابتلا به کرونا شکسته شد؛

سایه شوم و سیاه کرونا بر سر آبان

کدخبر: 372585
اقتصادنیوز : آمار کرونایی در روز جاری، دو رکورد نگران کننده را به ثبت رساند. در همین خصوص میزان مبتلایان روزانه به بالاترین حد خود رسید و تعداد فوتی ها نیز عدد جدید 462 نفر را ثبت کرد.

به گزارش اقصادنیوز، آمار کرونای امروز مانند دو روز قبل مالامال از آمار های قرمز و سیاه کرونایی بود. در همین خصوص میزان مبتلایان روزانه به سرعت از مرز 10 هزار نفر عبور کرده و امروز به 11 هزار نفر رسید. بخش دیگری از آمار امروز خبر از رکوردی دیگر در زمینه فوتی های کرونایی میدهد. اما مقایسه آمار کرونایی آبان ماه با مهر ماه حاوی چه نکاتی می تواند باشد؟

تعداد مبتلایان رکورد زد

پس از آنکه میزان مبتلایان روزانه کرونایی در دو روز پیش به مرز 10 هزار نفر رسید امروز با سرعت قابل توجهی، مرز 11 هزار نفر را رد شد، این میزان از ابتلا در روز جاری یک رکورد به حساب می آید.

این در حالیست که در انتهای هفته گذشته میزان مبتلایان به 8 هزار و 800 نفر رسیده بود و تنها در هفته جاری به میزان مبتلایان روزانه بیش از 2 هزار نفر افزوده شده است.

اما دیگر رکورد های امروز چه بوده و چه نکاتی را در بر دارد؟

کرونا 21 آبان

رکورد فوتی های کرونا

مقایسه آمار فوتی های کرونایی از ابتدا تالکنون نشان می دهد که در روز جاری رقم 462 فوتی یک رکورد به حساب می آید. 10 روزاست که آمار فوتی ها به بیش از 400 نفر به ثبت رسیده است. به عبارت دیگر در 10 روز گذشته بر اثر این بیماری حداقل 4 هزار نفر در کشور جان خود را از دست داده اند که آمار خطرناکی به حساب می آید.

رکورد فوتی های کرونا در روز جاری در حالی به ثبت رسید که 3 روز پیش رکوردی با میزان 459 نفر به ثبت رسیده بود.

کرونا 21 آبان

بیشترین فشار بر کادر درمان 

وزارت بهداشت و درمان در هر روز از روزهای کرونایی آماری را از میزان ابتلا فوتی و بستری های کرونایی، در اختیار عموم قرار می دهد. مجموع شمار بستری های روزانه و بیماران وخیم شاید شاخص دقیقی از کل بستری های بیمارستانی را نشان ندهد اما می تواند فشار روزانه کادر درمان را در روزهای متفاوت با یکدیگر مقایسه کند.

در روز جاری میزان بستری های روزانه باز هم فراتر از 3 هزار نفر قرار گرفت. امروز سومین روزیست که میزان بستری های روزانه بالاتر از این میزان قرار دارند.

 از سوی دیگر تعداد بیماران وخیم نیز در روز جاری مانند روزهای قبل روند صعودی خود را ادامه داده و رکورد های جدیدی را به ثبت رساند.

در همین راستا تعداد بیماران وخیم روزانه به 5 هزار و 601 نفر رسیده و بالاترین حدبستریان در بخش ویژه را به ثبت رسانید.

از سوی دیگر مجموع بستری های امروز و بیماران وخیم 8 هزار و 940 نفر محاسبه شود که این میزان بالاترین حد روزانه در تمام مدت شیوع کرونا به حساب می آید. این حجم از بستری می تواند توصیفی از فشاری باشد که به کادر درمان در 24 ساعت گذشته وارد شده است.

اما آمار آبان ماه با ماه گذشته چه تفاوت هایی را نشان می دهد؟

کرونا 21 آبان

مقایسه ماهانه آمار کرونا

با توجه به اینکه آمار مهر ماه کرونایی سرشار از رکورد های نگران کننده و تلخ بود مقایسه آمار ابتلا و فوتی های کرونایی آبان با مهر ماه می تواند تغییرات ماهانه این بیماری را توضیح بیشتری بدهد.

در همین راستا میزان ابتلای روزانه در 20 آبان ماه نسبت به 20 مهر ( یعنی یک ماه قبل) 180 درصد رشد داشته است. این میزان ازرشد، بالاترین حد رشد ماهانه در آبان ماه می باشد.

مطالعه دقیق‌تر آمار مبتلایان روزانه کرونایی در آبان ماه نشان میدهد که پس از 5 آبان که نسبت به 5 مهر رشدی معادل با 86 درصد تجربه شد همواره رشد ماهانه مبتلایان (رشد آبان نسبت به مهر) بالاتر از 100 درصد بوده است. این میزان از شیوع بسیار نگران کننده است، این در حالی  است که ماه مهر نیز به نوبه خود رکوردهای بسیاری را در زمینه ابتلاو فوتی ها به ثبت رسانده بود.

در همین راستا رشد ماهانه فوتی های روزانه نیز در ماه جاری حد 134 درصدی را تجربه کرد و اکنون به 70 درصد رسیده است.

کرونا 21 آبان

مقایسه آمار مهر و آبان نشان می دهد که آمار روزانه کرونایی در ماه ابان تاکنون حداقل دوبرابر مهرماه بوده است. چنانچه این روند برای آذر ماه نیز ادامه داشته باشد خطرناک می باشد.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما