آیا واردات خودرو آزاد شد؟

کدخبر: 376717
اقتصادنیوز : لایحه پیشنهادی بودجه 1400 به مجلس امروز در حالی به مجلس ارائه شد که در آن حقوق ورود قابل توجه ای برای خودرو در نظر گرفته شده است.

 

به گزارش اقتصادنیوز؛ در بودجه پیشنهادی دولت دو هزار میلیارد تومان تحت عنوان حقوق ورودی خودرو در نظر گرفته شده است که با توجه به اینکه در بودجه سال گذشته این رقم تنها 100 هزار تومان بوده شاید بتوان گفت زمزمه های مطرح شده در خصوص واردات خودرو در حال تحقق است.

به گفته فعالان اقتصادی دولت هر سال در بودجه ردیف تعرفه برای واردات خودروهای عمومی از جمله آمبولانس، خودروهای عمومی، خودرو برای ارگان های خاص و ... تعیین می کند اما رقم پیش بینی شده برای سال 1400 با رقم گنجانده شده در بودجه سال 1399 تفاوت معنی داری دارد. 

دولت در حالی اقدام به پیش بینی حقوق ورودی خودرو در بودجه سال 1400 کرده است که طی هفته های اخیر بهارستان نشین ها در طرح ساماندهی عرضه و تولید خودرو هار مسیر برای واردات خودرو پیش بینی کرده بودند. هر چند این طرح  هنوز در صحن علنی مجلس تصویب نشده، اما رقم پیش بینی شده در بودجه 1400 نشان می دهد که اتفاقاتی در این زمینه در حال رخ دادن است که شاید بتوان آن را به آزاد شدن واردات خودرو نسبت داد.


در این خصوص بیشتر بخوانید: https://www.eghtesadnews.com/fa/tiny/news-375953

 

تیتر یک
  • بن‌فرحان: مواضع رئیسی را بر مبنای واقعیت موجود قضاوت می‌کنیم

    اقتصادنیوز: به دنبال پیروزی ابراهیم رئیسی در سیزدهمین انتخابات ریاست‌جمهوری ایران با واکنش‌های گسترده‌ای از سوی…

از دست ندهید
بلیط هواپیما