اتفاق بورسی برای استارتاپ ها

کدخبر: 379922
اقتصاد نیوز:مدیر عامل فرابورس ایران، با اشاره به درج ۱۰ صندوق سرمایه‌گذاری جسورانه در تابلو فرابورس، گفت: ۱۵ درخواست جدید از سوی این صندوق‌ها برای ورود به فرابورس داریم که ۸ درخواست در مراحل نهایی است.

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا)، امیر هامونی در میزگرد «ورود استارتاپ‌ها به بورس و تامین منابع مالی» افزود:  به تازگی مجوز تاسیس ۳ صندوق سرمایه‌گذاری خصوصی نیز به ارزش ۳ هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان صادر شده است ؛ یعنی هر کدام از این صندوق‌ها دست کم ۱۰۰۰ میلیارد تومان سرمایه دارند.

 هامونی اظهار داشت: بازار سرمایه بستری برای ایجاد پایداری در شرکت‌ها و استارتاپ‌های کشور به شمار می‌رود تا بتوانند حتی با شوک‌های اقتصادی به روند فعالیت خود ادامه دهند.

وی با اشاره به شرایط ورود شرکت ها به فرابورس ادامه داد: استارتاپ‌ها برای ورود به فرابورس باید دستورالعمل‌های پذیرش، حاکمیت شرکتی و ... را رعایت کنند و شاید از سوی متقاضیان پذیرش این فرایند، روند زمانبر و کند به نظر برسد اما در دنیا نیز عرضه اولیه شرکت‌ها از چندین ماه تا چندین سال طول می‌کشد.

مدیرعامل فرابورس ایران افزود: از سوی دیگر در کشور ما، نگاه به بازار بیشتر بر دارایی‌ها و تجهیزات شرکت‌ها مبتنی است و از نظر فرهنگی باید مردم به استارتاپ‌ها دید سرمایه‌گذاری پیدا کنند که در این زمینه مسیر روشنی می‌بینیم ؛ چراکه وجود استارتاپ‌ها به تنوع‌سازی پرتفوی سرمایه‌گذاران کمک می‌کند.

هامونی گفت:  فرابورس همواره بازارها و ابزارهای متنوعی برای کمک به شرکت‌های نوپا و دانش‌بنیان طراحی و راه‌اندازی کرده و بازار هدف نیز ویژه این شرکت‌ها به زودی آغاز به کار می‌کند.

مدیرعامل فرابورس ایران همچنین از  افزایش سقف تامین مالی سکوهای تامین مالی جمعی (کرادفاندینگ) از ۲ میلیارد تومان به ۱۰ میلیارد تومان خبر داد و افزود: از این رو سکوها می‌توانند تا ۱۰ میلیارد تومان به تامین مالی هر طرح کمک کنند و تا کنون بالغ بر ۱۰ مجوز موافقت اصولی صادر شده که ۴ سکو نیز فعالیت خود را آغاز کرده‌اند.

 

 

تیتر یک
  • آمریکا در مسیر بازگشت به دوران قبل از ترامپ؛

    اقتصادنیوز: جو بایدن وعده داده در برابر مجموعه گسترده‌ای از تهدیدهای جدید علیه امنیت ملی امریکا، رویکردی کاملا متفاوت…

پیشنهاد اقتصادنیوز
اقتصادنیوز امروز به شما پیشنهاد ویژه ای درباره حوزه های مهم خبری می دهد
از دست ندهید