چگونه می‌توان از دریافت یارانه انصراف داد؟

کدخبر: 382207
اقتصادنیوز :‌اگر قصد انصراف از یارانه نقدی را دارید باید به بانک عاملی که حساب یارانه سرپرست خانوار ثبت شده مراجعه کنید.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل ازفارس،‌ برای انصراف از یارانه نقدی و معیشتی ر گذشته سامانه اینترنتی پیش بینی شده بود که بعدا به دلایل حقوقی و اختلافاتی که در این زمینه وجود داشت جایی خود را به شیوه حضوری داده است.

اگر قصد انصراف از یارانه نقدی را دارید باید به بانک عاملی که حساب یارانه سرپرست خانوار ثبت شده مراجعه کنید.

در این باره کارشناس پاسخگویی به سوالات یارانه‌ای مردم در سازمان هدفمند سازی یارانه‌ها می‌گوید:‌ سرپرست خانوار با مدارک هویتی معتبر به بانکی که حساب یارانه در آن فعال است مراجعه کرده از درخواست انصراف از یارانه را ثبت می‌کند.

وی در پاسخ به این سوال که اگر سرپرست خانوار بخواهد به طور موقت یارانه را دریافت نکند و بعدا مجدد آن را وصل کند این امکان وجود دارد؟ می‌گوید:‌ برای دریافت نکردن موقت یارانه به بانک مراجعه کرده و شماره حساب را رد یا حذف می‌کند. در این صورت شماره حسابی برای واریز یارانه وجود ندارد و عملا سرپرست خانوار یارانه نمی‌گیرد.

* چرا امکان انصراف غیرحضوری وجود ندارد؟

این کارشناس در پاسخ به این سوال که چرا امکان درخواست غیرحضوری و اینترنتی برای انصراف از یارانه وجود ندارد، تصریح کرد: در گذشته این گونه بود اما مشکلات حقوقی وجود داشت. مثلا به دلیل اختلافات شخصی، فرد دیگری که اطلاعات هویتی سرپرست خانوار را داشته با وارد کردن آن از دریافت یارانه انصراف داده اما بعدا سرپرست خانوار مدعی شده که این کار را نکرده است.

وی تاکید کرد: به همین دلیل سرپرست خانوار با مراجعه به بانک و پس از احراز هویت می‌تواند نسبت به این کار اقدام کند.

 

 

تیتر یک
  • تعدیل قیمت در دو منطقه محبوب پایتخت

    اقتصادنیوز : مناطق ۴ و ۵ دو منطقه محبوب خریداران مسکن هستند که فایل های نوساز در میان فایل های پیشنهادی فروش این…

پیشنهاد اقتصادنیوز
اقتصادنیوز امروز به شما پیشنهاد ویژه ای درباره حوزه های مهم خبری می دهد
از دست ندهید