کاهش قیمت طلا و سکه ادامه دارد

کدخبر: 386886
اقتصادنیوز :‌رئیس اتحادیه فروشندگان طلا و جواهر تهران گفت: قیمت طلا و سکه امروز کاهش یافت و نرخ هر گرم طلای ۱۸ عیار به ۹۲۳ هزار تومان رسید.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان ،ابراهیم محمدولی رئیس اتحادیه فروشندگان طلا و جواهر تهران درخصوص آخرین وضعیت بازار طلا و سکه اظهار کرد: امروز هر قطعه سکه طرح جدید نسبت به دو روز گذشته ۶۷۰ هزار تومان کاهش قیمت داشته است و با نرخ ۹ میلیون و ۷۳۰ هزار تومان فروخته می شود.

وی افزود: مردم به علت عدم آشنایی به مسائل فنی، از خرید طلای آب شده و طلای خام خودداری کنند، همچنین برای خرید مصنوعات طلا، جواهر، نقره و سکه به واحد‌های صنفی دارای پروانه کسب مراجعه کنند.

رئیس اتحادیه فروشندگان طلا و جواهر تهران مطرح کرد: نقره فلزی است که پس از فروش قابل خرید بوده و در چرخه تولید همانند طلا برمی گردد و سازندگان آن می‌توانند مصنوعات نقره جدید تولید کنند، ولی بدلیجات دیگر قابل بازگشت به چرخه تولید نیست و فلزات به کار رفته در آن بعضاً برای سلامتی و پوست می‌تواند مضر باشد، لذا این زیورآلات بدلی پس از خرید دیگر ارزش نداشته و قابل معامله نیست.

محمدولی تصریح کرد: امروز هر گرم طلای ۱۸ عیار ۹۲۳ هزار تومان، هر قطعه سکه طرح جدید ۹ میلیون و ۷۳۰ هزار تومان، طرح قدیم ۹ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان، نیم سکه ۵ میلیون و ۳۵۰ هزار تومان ، ربع سکه ۳ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان و سکه‌ یک گرمی ۲ میلیون تومان در بازار‌های داخلی معامله شد.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما