پیگیری جبران خسارت سرمازدگی محصولات کشاورزی در مجلس

کدخبر: 387707
​اقتصادنیوز :‌رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی از پیگیری مسئله سرمازدگی محصولات کشاورزی در ۵ استان کشور در مجلس شورای اسلامی خبر داد و گفت: در کمیسیون پیگیری خواهد شد تا از طریق مدیریت بحران به کشاورزان خسارت دیده کمک شود.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از تسنیم ، سید جواد ساداتی‌نژاد در جمع کشاورزان بخش توکهور اظهار داشت: برخی از مسائل در حوزه کشاورزی متاسفانه چند وزارت خانه تصمیم‌گیری می‌کنند که رویه‌ای اشتباه است چرا که باید از صفر تا صد تولید تا صادرات و از تعرفه تا قیمت بر عهده جهاد کشاورزی باشد. 

وی افزود: در این صورت نمایندگان مردم می‌توانند اگر ایراد و مشکلی در بحث کشاورزی بوجود آمد فرمانده و متولی این کار را به مجلس فرا بخوانند و از وی سوال کنند.

رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی گفت:برای مثال ما در مجلس 8 ماه درگیر مسئله قیمت مرغ و تخم مرغ بودیم که تا حدودی مشکل برطرف شده اما دلیل این تاخیر این است که هر یک از وزرا را که به مجلس احضار می‌کردیم دیگر وزارتخانه را عامل گرانی عنوان می‌کرد.

وی تصریح کرد: کشاورزان اطمینان داشته باشند کمیسیون کشاورزی مجلس یازدهم در بخش کشاورزی با اختیاراتی که دارد تلاش می‌کند که مشکلات این حوزه را رصد کرده و به حداقل برساند. 

ساداتی نژاد گفت: بحث قیمت‌گذاری بر محصولات یکی از اصلی‌ترین مشکلات کشاورزان است که در این رابطه صحبت‌هایی انجام شده و قرار است تعاونی روستایی با خرید از کشاورزان بتواند مسئله قیمت را ساماندهی کند.

رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: در 5 استان کشور با سرمازدگی محصولات کشاورزی مواجه هستیم که در کمیسیون پیگیری خواهد شد تا از طریق مدیریت بحران به کشاورزان خسارت دیده کمک شود.

وی افزود: منطقه توکهور در بحث فرآوری محصولات کشاورزی ضعیف است و مقرر شده بنیاد برکت را به کمیسیون دعوت کنیم و مشارکتی با مردم  در حوزه صنایع فراوری مشکلات منطقه را حل کنند.

سید جواد ساداتی نژاد گفت: متاسفانه متولی واحدی در بخش کشاورزی نداریم و پیگیر هستیم تمام اختیارات به وزیر‌ جهاد کشاورزی برگردد تا شاهد رخ دادن اتفاقات خوبی باشیم.

وی با بیان اینکه مشکلاتی در حوزه آبخیزداری دشت توکهور وجود دارد و باید آبخیزداری را در منطقه تقویت کنیم عنوان کرد: 1800 میلیارد تومان برای این مقوله در کمیسیون پیشنهاد دادیم و در تلفیق هم تصویب شده و تلاش خواهیم کرد در این حوزه اتفاقات خوبی در سال 1400 بیفتد.

 

 

تیتر یک
  • اونس طلا، سکه را زمین گیر کرد

    اقتصادنیوز: بیشتر معامله گران در روزهای اخیر احساس هراسی را تجربه می کنند که حاصل ابهام آمیز بودن روند آتی قیمت دلار…

از دست ندهید
بلیط هواپیما