خودکشی با خیار! / دلایل گرانی خیار و شوخی ها با این گرانی پر حاشیه

کدخبر: 391519
اقتصاد نیوز : قیمت خیار در فروردین به طور متوسط حدود کیلویی 3000 تومان بود، این رقم در اردیبهشت به 4000 تومان رسید. از خرداد تا آبان هم قیمت خیار بین 5500 تا 7000 تومان در نوسان بود. اما از آذر قیمت خیار رفته رفته افزایش پیدا کرد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از روزنامه خراسان، در چند روز گذشته دیگر گرانی موز، تخم مرغ، مرغ، گوشت و ... فراموش شده و همه از گرانی خیار حرف می زنند و البته دستمایه طنز کاربران شبکه های اجتماعی هم قرار گرفته و شوخی های زیادی با آن شده که یکی از این موارد بازنشر یک خبر حوادث قدیمی است که در آن یک جوان مشهدی قصد داشته با خوردن پنج کیلو خیار خودکشی کند!

کاربری با اشاره به این خبر نوشت:  «جالبه یک روز با خوردن 5 کیلو خیار می خواستن  خودکشی کنن ولی حالا اگه بری 5 کیلو خیار بخری سکته می زنی!»  به هرحال امروز سعی داریم کمی از دلایلی که درباره گرانی خیار مطرح شده بنویسیم و برخی از شوخی های کاربران در شبکه های اجتماعی با این موضوع را هم مرور کنیم.

روند گرانی خیار از ابتدای سال

 قبل از این که درباره دلایل گرانی خیار بنویسیم بد نیست از روند گرانی خیار از ابتدای سال تا الان مطلع شوید. قیمت خیار در فروردین به طور متوسط حدود کیلویی 3000 تومان بود، این رقم در اردیبهشت به 4000 تومان رسید. از خرداد تا آبان هم قیمت خیار بین 5500 تا 7000 تومان در نوسان بود. اما از آذر قیمت خیار رفته رفته افزایش پیدا کرد. خیاردر آذر 8500 تومان بود و دی ماه به 10 هزار تومان رسید اما ناگهان در بهمن حتی از مرز 20 هزار تومان هم گذشت.

خودکشی با خیار! / دلایل گرانی خیار و شوخی ها با این گرانی پر حاشیه

چرا خیار گران شد؟

یکی از فرضیه هایی که با گرانی هر کالایی در کشور مطرح می شود ،بحث صادرات است. این بار هم برخی دلیل گرانی خیار را صادرات دانسته اند این درحالی است که رئیس اتحادیه ملی محصولات کشاورزی این فرضیه را مردود اعلام کرده و گفته: «تنها یک نوع خیار خاص که مصرف داخلی ندارد صادر می شود. از طرفی صادرات آن قدر مویرگی است که هیچ تاثیری در بازار داخلی ندارد.» یکی دیگر از فرضیه هایی هم که مطرح شده ،قطعی برق است و گفته می شود قطعی برق گلخانه ها باعث شده محصولات گلخانه ای بر اثر سرما از بین بروند. رئیس اتحادیه بارفروشان، هم در این زمینه گفته: «در چند روز اخیر به دلیل کاهش دما در مناطق گرمسیری، بوته‌های خیار یخ زده  و همین باعث گرانی شده است.» با این حال رئیس اتحادیه ملی محصولات کشاورزی افزوده از دو هفته آینده تولید به روال عادی باز می گردد و قیمت ها نیز کاهش می یابد.

واکنش کاربران فضای مجازی

کاربران زیادی با بازنشر تصویر خبر قدیمی حوادث در خصوص خودکشی یک جوان 18 ساله با خوردن 5 کیلو خیار به گرانی اخیر خیار واکنش نشان دادند و با آن شوخی کردند.

* «دولتمردا دارن انتقام سیب و گلابی برجام رو از موز و خیار می گیرن!»

* «با این گرونی خیار دیگه ته خیار هم ارزشمنده و نباید انداخت دور.»

* «هیچ کس فکرش رو هم نمی کرد که یک روزی بیاد که خیار بشه کیلویی یک دلار!»

* «زین پس هرکی مثه خیار فروختت، بدون خیلی با ارزش بودی براش...»

* «خیار 20 هزار ی که توش موز نباشه دیگه خیار نیست!»

* «اول سال اگه جای بورس رو خیار سرمایه گذاری کرده بودیم، الان راحت سرمایه مون 7برابر شده بود.»

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما