افزایش مبتلایان و بستری های روزانه کرونا

رفتار متضاد آمارهای کرونا در ایران و جهان +اینفو

کدخبر: 394506
اقتصادنیوز : در سوم اسفند ماه تمام متغیرهای کرونایی روندی صعودی داشته است. در این میان بیماران بدحال کرونا با افزایشی دیگر در این روز پس از سه ماه روندی صعودی را آغاز کرده است.

به گزارش اقتصادنیوز، رفتار تناوبی در آمارهای کرونایی کشور سبب شد تا این متغیرها در روز جاری بر خلاف روز گذشته روندی صعودی را در پیش بگیرند. این در حالی است که متغیر بیماران بدحال از خیزی که در روز گذشته برداشته هنوز برنگشته و برای دومین روز متوالی پس از 3 ماه رشدی مثبت را ثبت کرده است.

آمار کرونا در ایران

در سومین روز اسفند، شمار مبتلایان روزانه کرونایی در ایران با 0.1 درصد رشد نسبت به روز گذشته به 7 هزار و 931 نفر رسیده است. شمار بستری های روزانه در این روز نیز نسبت به روز گذشته 21.6 درصد افزایش پیدا کرده که بالاترین رشد روزانه امروز به حساب می آید.

روند فوتی های روزانه این بیماری نیز خبر از رشد دیگر متغیرهای کرونایی می دهد. این متغیر با 8.8 درصد افزایش روزانه به 74 نفر رسیده است.

اما مهمترین اتفاق در آمارهای دو روز اخیر رشد روزانه مثبتی است که در بخش بیماران بدحال کرونایی به وقوع پیوسته است. این متغیر با 0.3 درصد رشد نسبت به روز قبل اکنون در حد 3 هزارو 689 نفر قرار دارد.

در حال حاضر ۱۱ شهرستان قرمز، ۵۲ شهرستان نارنجی، ۲۱۷ شهرستان زرد و ۱۶۸ شهرستان آبی هستند. 

شهرهای آبادان، اهواز، بندر ماهشهر، خرمشهر، دزفول، دشت آزادگان، رامهرمز، شادگان، شوشتر، کارون و هویزه در وضعیت قرمز قرار دارند.

کرونا

آمار کرونا در جهان

آمارهای کرونایی در جهان رفتاری کاملا متضاد با رفتار این متغیر در ایران را به ثبت رسانده اند. این آمارها در روز گذشته در جهان در بخش فوتی و ابتلا روندی نزولی داشته که بیشترین افت نیز در زمینه جانباختگان رخ داده است.

بیماران بدحال کرونایی در جهان نیز برخلاف رفتاری که در ایران از این متغیر به ثبت رسید دچار افت بیشتری شده است. مقایسه شمار بیماران بدحال در دو روز گذشته در جهان نشان می دهد که این متغیر با 1 در صد افزایش نسبت به روز قبل اکنون در حد 93 هزار و 994 نفر قرار گرفته است. این در حالی است که پیش ازاین حد افت ماهانه بیماران وخیم در حد 0.5 درصد به ثبت می رسید.

کرونا

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما