قیمت نفت به 63 دلار کاهش یافت

کدخبر: 396699
اقتصادنیوز :‌قیمت نفت در بازارهای جهانی به 63.68 دلار کاهش یافت.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس، از آنجاییکه انتظار می رود اوپک با افزایش تولید در نشست آخر هفته موافقت کند و این امر بر فشارها و نگرانی ها در مورد کندی تقاضا در چین افزوده است، قیمت نفت در معاملات امروز یک درصد کاهش یافت.

هر بشکه نفت برنت با یک سنت کاهش 63.68 دلار و هر بشکه نفت خام آمریکا 60.74 دلار معامله شد.نفت برنت روز دوشنبه 1.1 و نفت خام امریکا 1.4 درصد از ارزش خود را از دست دادند.

هر دو شاخص نفتی کمترین قیمت در بیش از یک هفته گذشته را ثبت کردند.ساتورا یوشیدا، تحلیلگر بازار گفت انتظار برای اینکه اوپک پلاس تولید خود را از ماه آوریل افزایش دهد، قیمت نفت را کاهش داد.

«نگرانی ها در مورد افزایش تولید اوپک و پایان یافتن کاهش داوطلبانه یک میلیون بشکه ای عربستان در این ماه بر قیمت تاثیر گذاشت.»

اوپکی ها در روز پنج شنبه دیدار می کنند و در مورد بازگشت روزانه 1.5 میلیون بشکه نفت به بازار گفتگو خواهند کرد.تولید اوپک در ماه فوریه به علت کاهش داوطلبانه عربستان کم شد.

اوپک پلاس سطح ذخایر نفت در جهان را رصد می کند و نرخ کاهش آنها، عاملی برای مذاکرات روز پنج شنبه به شمار می رود.

همچنین از دیگر از عواملی کاهشی قیمت نفت، آمارهای ضعیف تولیدات صنعتی چین است. رشد فعالیت کارخانه های این کشور در ماه فوریه به کمترین میزان در 9 ماه گذشته رسیده است.

 

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما