وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی عنوان کرد:

رفع نواقص همسان‌سازی حقوق بازنشستگان

کدخبر: 398070
شریعتمداری گفت: با اجرای طرح‌های همسان سازی حقوق بازنشستگان آرزوی ۱۴ ساله بازنشستگان تحقق یافت و نواقص آن در ماه های باقی مانده رفع خواهد شد و از ابتدای سال آینده شاهد شرایط مطلوب تری در این حوزه خواهیم بود.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از برنا؛ محمد شریعتمداری، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در مراسم افتتاح طرح‌های ملی وزارتخانه‌های رفاه و تعاون و میراث فرهنگی که با حضور رئیس جمهور برگزار شد، گفت: شرکت‌های داخلی در نیم قرن اخیر در تولید فولاد و رفع نیاز کشور در بخش‌های مختلف نقش عمده‌ای ایفا کرده اند.

او افزود: تولید فولاد و نورد در کشور تجلی توانمندی این شرکت‌ها است و ما از همه کسانی که برای رفع نیازها و کمبودها تلاش می‌کنند تشکر می‌کنیم.

بازنشستگان

شریعتمداری ادامه داد: با اجرای طرح‌های همسان سازی حقوق بازنشستگان آرزوی ۱۴ ساله بازنشستگان تحقق یافت و نواقص آن در ماه های باقی مانده رفع خواهد شد و از ابتدای سال آینده شاهد شرایط مطلوب تری در این حوزه خواهیم بود.

وزیر تعاون گفت: هم اکنون دارایی‌های صندوق‌ها مخصوصا فولاد قابل ملاحظه است و ۴۰۰ میلیارد تومان از محل سود فولاد و رفع معوقات تعلق گرفت.

او افزود: هم اکنون در حوزه فولاد ۳۰ درصد از سهم بازار متعلق به صندوق هاست و ۳۷ درصد از بازار سنگ آهن و ۷۰ درصد زغال سنگ هم متعلق به سهام صندوق‌ها است.

شریعتمداری گفت: احداث هزار و ۱۰۰ کیلومتر از پروژه انتقال انرژی به جاسک و ریل مورد نیاز راه آهن چابهار به زاهدان نیز از محل کارخانجات و سهام صندوق هاست.

او ادامه داد: پروژه گندله سازی با ۹ هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان هزینه اعم از دلار، یورو و ریال در ۳۶ ماه احداث شده است که به رغم خروج کارشناسان خارجی از طرح به بهانه تحریم‌ها مابقی کارهای مهم را متخصصان داخلی انجام داده اند که در آن علاوه بر قطعات خارجی تولیدات داخلی نیز به کار گرفته شده است.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما