این استان بیشترین واردات و صادرات را از ترکیه دارد

کدخبر: 398944
اقتصادنیوز : مدیرکل گمرک استان زنجان گفت: بیشترین کالاهای صادراتی از زنجان به ترکیه و بیشترین واردات نیز از این کشور است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا ،میرهاشم سیداحمدی   اظهار کرد: طی ۱۱ ماه امسال واردات ورود موقت زنجان بیش از ۶۹ میلیون دلار بوده که از نظر ارزشی نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۲۹ درصد رشد دارد.

وی در رابطه با آمار ورود موقت کالا به استان زنجان، افزود: طی ۱۱ ماهه امسال واردات ورود موقت بیش از ۶۹ میلیون دلار بوده که از نظر ارزشی نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۲۹ درصد رشد دارد. همچنین از نظر وزنی بیش از ۲۳۸ هزار تن ورود موقت بوده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته بیش از ۳۲ درصد افزایش دارد.

این مسئول ادامه داد: گمرک زنجان در ورود موقت رتبه سوم کشوری را دارد، به طوری که طی ۱۱ ماهه سال گذشته میزان ورود موقت ۱۸۱ هزار تن بود.

احمدی تصریح کرد: گمرک ایران به همه واحدهای تولیدی مجوز ورود موقت بدون اینکه مبلغی در گمرک پرداخت کنند را داده است و هیچ ‌یک از اقلام صادراتی استان از گمرک زنجان ممنوعیت صادرات ندارند.

مدیرکل گمرک استان زنجان یادآور شد: بیشترین کالای صادراتی زنجان به کشور ترکیه و بیشترین کالای وارداتی به استان هم از این کشور است. با برنامه‌ریزی‌های انجام گرفته تا پایان سال‌جاری هم صادرات کالا از استان زنجان هم به بیش از ۲۷۰ میلیون دلار خواهد رسید.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما