پایان مناقصه توییت جک دورسی؛

اولین توئیت در جهان ۱۵ ساله شد

کدخبر: 400950
اقتصادنیوز : توییت دورسی به عنوان NFT یا توکن غیر قابل اغماض(ارز دیجیتالی) فروخته خواهد شد.

براساس گزارش اقتصادنیوز به نقل از یاهو فایننس، پانزده سال پیش، جک دورسی(مدیرعامل توییتر) یک پیام پیش پا افتاده را تایپ کرد - «در حال تنظیم twttr خودم هستم.» - که اولین توئیت در جهان بود و یک پلتفرم جهانی را راه اندازی کرد که به یک نیروی بحث برانگیز و غالب در جامعه مدنی تبدیل شد.

این توییت کوتاه در تاریخ 21 مارس 2006 (۱ فروردین 1385) منتشر شد که در حال حاضر در حراجی به قیمت 2.5 میلیون دلار رسید.

حذف توئیتر رئیس جمهور

این شبکه اجتماعی مسیر طولانی و عجیبی تاکنون طی کرده است. در آخرین اتفاق جهانی، این اپلیکیشن در ماه ژانویه حساب رئیس جمهور سابق دونالد ترامپ را پس از انتقاد از او بخاطر تحریک برای ایجاد شورش خشونت آمیز در پایتخت آمریکا در ماه ژانویه(دی) توسط حامیان افراطی که خواستار ابطال انتخابات بودند، حذف کرد.

ممنوعیت رئیس دولت از سیستم عامل هم مورد استقبال قرار گرفت، هم به نشانه خط باریکی بین توئیتر با سایر شبکه های اجتماعی در نظر گرفته شد که اغلب سعی می کنند بین بی طرفی ، آزادی بیان و اعتدال و جلوگیری از سواستفاده گام بردارند.

اهدای توییت

مزایده بر سر قیمت توییت دورسی اواخر روز یکشنبه پایان پیدا می کند. او گفته است که این پول را به امور خیریه اهدا خواهد کرد.

توییت دورسی به عنوان NFT یا توکن غیر قابل اغماض(ارز دیجیتالی) فروخته خواهد شد.

NFT ها از همان فناوری بلاکچین در پشت ارزهای رمزنگاری شده برای تبدیل هر چیزی از هنر تا کارت های تجاری ورزشی استفاده می کنند که قابل کپی نیستند.

 

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما