مرجع تعیین نرخ بلیت اتوبوس های جاده ای تغییر کرد

کدخبر: 406817
اقتصادنیوز : نماینده اتاق تعاون ایران در شورای عالی هماهنگی ترابری کشور از تفویض تعیین نرخ بلیت حمل و نقل عمومی مسافر جاده‌ای و شناورهای مسافری به اتحادیه‌های تعاونی و کانون‌ها خبر داد.

به گزارش اقتصادنیوز  به نقل از پایگاه اطلاع رسانی اتاق تعاون ایران، محمد رجائیه نماینده اتاق تعاون ایران در شورای عالی هماهنگی ترابری کشور بیان داشت: پیش از این تعیین نرخ کرایه‌ها در حمل و نقل عمومی مسافر جاده‌ای و بلیت شناورهای مسافری در ستاد تنظیم بازار و از طریق سازمان حمایت از مصرف کننده تعیین می‌شد که بنا به مصوبات هیات دولت به شورای عالی هماهنگی ترابری کشور واگذار شد و این شورا نیز این مهم را به اتحادیه های تعاونی و کانون‌ها تفویض کرد.

رجائیه ادامه داد: این تعیین نرخ در حمل و نقل عمومی مسافر جاده ای براساس دستورالعمل سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای و بنا بر نرخ تورم سالانه بانک مرکزی و تورم حمل و نقل توسط اتحادیه‌های تعاونی و کانون‌های مربوطه انجام خواهد شد.

وی در مورد تعیین نرخ بلیت شناورهای مسافری اظهار داشت: براساس مصوبات این شورا تعیین نرخ بلیت شناورهای مسافری نیز براساس تورم سالانه بانک مرکزی و نرخ تورم حمل و نقل دریایی و برمبنای دستورالعمل سازمان بنادر و دریانوردی انجام خواهد شد.

 

تیتر یک
  • آیا دوره ارزهای دیجیتالی تمام شده است؟

    یک تحلیلگر برجسته رمزنگاری که با پیش بینی دقیق زمان سقوط بازار ۲۰۱۹ به محبوبیت رسیده است ، به معامله گران هشدار می دهد…

از دست ندهید
بلیط هواپیما