رکورد قیمتی اتریوم ارتقا پیدا کرد

اثر بایدن بر قیمت طلا و بیت کوین

کدخبر: 408984
اقتصاد نیوز : روند قیمتی چهار ارز دیجیتال مهم دنیا در 24 ساعت گذشته مثبت بود، اما بازدهی طلای جهانی منفی بود.

به گزارش اقتصادنیوز، بر اساس سخنرانی جو بایدن در کنگره، آمریکا رویکرد چین در مورد ارزهای دیجیتال را اتخاذ نمی‌کند و در مقابله با آن محتاطانه رفتار می‌کند.

علاوه بر این اظهارات بایدن در روز چهارشنبه حاکی از آن بود که بازسازی اقتصادی بسیار سریع‌تر از آنچه فدرال رزرو پیش‌بینی می‌کرد در حال انجام است.تاثیر اظهارات بایدن بر بازار بیت کوین و طلا به صورت کلی منفی بود.

تغییرات قیمت طلای جهانی

طلای جهانی در روز پنج‌شنبه کار خود را با قیمت حوالی 1784 دلار آغاز کرد، قیمت طلا در ادامه معاملات قدری افت کرد و بین 1780 و 1785 دلار قرار گرفت. روند نزولی طلا ادامه داشت و قیمت فلز گرانبها تا حوالی 1775 دلار پایین رفت.

تغییرات شاخص دلار و بازدهی اوراق خزانه‌داری آمریکا در روز پنج‌شنبه مثبت بود و بازدهی اوراق خزانه‌داری جایگاه خود در بالای مرز حساس 1.6 درصدی را از دست نداد. احتمالا عملکرد مثبت شاخص دلار و بازدهی اوراق ده ساله خزانه‌داری آمریکا در افت قیمت طلا نقش داشتند.

علاوه بر این رئیس جمهور آمریکا در سخنرانی روز چهارشنبه خود از کنگره خواست تا با وضع حداقل دستمزد 15 دلار در ساعت موافقت کنند. اجرایی شدن برنامه‌های بایدن در جهت حمایت از طبقه متوسط می‌تواند انحراف قیمت‌ها و واکنش بازارها را به دنبال داشته باشد.

بایدن علاه بر این به بازسازی اقتصادی اشاره کرد و گفت که بازسازی اقتصادی هنوز کامل نشده است، اما بسیار سریع‌تر از آنچه که فدرال رزرو تصور می‌کرد در حال پیشروی است. از این رو محتمل است که اظهارات بایدن بر بازار طلا تاثیر منفی گذاشته باشد.

78d3c5d2-117d-4863-9a77-b13afedf4c1a-AP21119042183764

بیت کوین برگشت

بیشترین قیمت بیت کوین در 24 ساعت کذشته 56 هزار و 459 دلار و کمترین قیمت آن 53 هزار و 558 دلار گزارش می‌شود. تغییرات قیمتی بیت کوین در 24 ساعت گذشته مثبت بود. سرمایه بازار بیت کوین در حال حاضر نزدیک به 1.02 تریلیون دلار است.

رئیس جمهور آمریکا در سخنرانی خود برای کنگره عنوان کرد که رویکرد چین در مورد ارزهای دیجیتال و گسترش سریع آن، نمی‌تواند در آمریکا اجرایی شود و به رویکرد متفاوتی نیاز است. ممکن است که اظهارات بایدن بر روند قیمتی بیت کوین اثر گذاشته باشد، اما احتمالا تاثیر سخنان وی بر بازار ارزهای دیجیتال منفی بود.

اتریوم و XRP رکورد زدند

رکورد قیمتی اتریوم در 24 ساعت گذشته ثبت شد و روی 2 هزار و 768 دلار قرار گرفت. کمترین قیمت این ارز دیجیتال در 24 ساعت گذشته 2 هزار و 581 دلار بود. سرمایه بازار اتریوم حدود 314 میلیارد دلار است و بعد از بیت کوین قرار دارد.

علاوه بر این XRP با سرمایه حدود 63 میلیاد دلاری، به عنوان چهارمین ارز دیجیتال مهم دنیا، روند صعودی را طی 24 ساعت و هفته گذشته دنبال کرده است.

باینانس و مسائل حقوقی

سومین ارز دیجیتال مهم دنیا یعنی باینانس با سرمایه 89 میلیارد دلاری نیز در طی یک هفته و 24 ساعت گذشته بازدهی مثبت داشت. به رغم عملکرد مثبت باینانس برخی از مسئولین دولتی آلمان در حوزه نظارات بر فعالیت‌های مالی، احتمال می‌دهند که باینانس قوانین مربوط به سازمان بورس و اوراق بهادار را زیر پا گذاشته باشد. در صورتی که پیگیری قضایی در این مورد صورت گیرد، بر روند قیمتی این ارز تاثیرگذار خواهد بود.

 

 

تیتر یک
  • فدرال رزرو پیش‌بینی‌های خود را به‌روزرسانی کرد؛

    اقتصادنیوز: بانک فدرال انتظارات تورمی خود را افزایش داده و انتظار دارد که تولید ناخالص داخلی در سال ۲۰۲۳ افزایش یابد.…

از دست ندهید
بلیط هواپیما