بازارگرمی مشاوران املاک بی نتیجه ماند

عقبگرد بازار مسکن/ریزش شدید قیمت ها

کدخبر: 416969
طبق آمارهای رسمی کاهش معاملات مسکن در تهران موجب ریزش چند درصدی میانگین قیمت مسکن در ماه های ابتدایی سال جاری شده است به طوری که طبق آمار بانک مرکزی میانگین قیمت مسکن در تهران در اردیبهشت سال جاری ۳ درصد کاهش داشته است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از خبرآنلاین، همزمان با افزایش ۸۰ درصدی قیمت مسکن در تهران در سال گذشته قیمت مسکن های مهر نیز میلیاردی شد و این افزایش قیمت مسکن های مهر در حالی رقم خورده است که در سال های اوایل دهه ۹۰ هزینه خرید امتیاز مسکن مهر تنها ۱۵ میلیون تومان بوده است.

این روزها نه تنها بازار مسکن تهران در رکود عمیقی فرو رفته است بلکه معاملات مسکن مهر نیز به حداقل رسیده است؛ قیمت نجومی مسکن و کاهش قدرت خرید مردم یکی از اصلی ترین دلایل به حداقل رسیدن معاملات در بازار مسکن است و از طرف دیگر عدم چشم انداز روشن از آینده نرخ ارز به کاهش بیشتر معاملات مسکن دامن زده است.

طبق آمارهای رسمی کاهش معاملات مسکن در تهران موجب ریزش چند درصدی میانگین قیمت مسکن در ماه های ابتدایی سال جاری شده است به طوری که طبق آمار بانک مرکزی میانگین قیمت مسکن در تهران در اردیبهشت سال جاری ۳ درصد کاهش داشته است.

پیش بینی مشاوران املاک در خصوص افزایش قیمت مسکن های مهر در اواخر سال گذشته و ماه های ابتدایی امسال نیز محقق نشده است و چه بسا رکود حاکم شده بر بازار مسکن نیز منجر به کاهش قیمت در برخی از فازهای آن شده است.

بررسی های میدانی حاکی از آن است که قیمت واحدهای مسکن مهر پردیس در فازهای ۲ و ۳ از اواخر سال گذشته تاکنون کاهش داشته است به طوری که واحدهای یک میلیارد تومانی فاز ۳ پردیس در حال حاضر به قیمت ۹۰۰ میلیون تومان رسیده اند.

 بازارگرمی مشاوران املاک برای رونق دادن به بازار مسکن این منطقه در اواخر سال گذشته نیز نتوانست خریداران را به این بازار بازگرداند؛ واحدهای مسکن مهر فاز ۲ پردیس در حالی امروز در بازه قیمتی یک میلیارد تا یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان خرید و فروش می شود که مشاوران املاک نوید قیمت یک میلیارد و ۵۰۰ تا ۶۰۰ میلیون تومانی برای واحدهای این منطقه می دادند.

در اکوایران ببینید : دنده معکوس قیمت مسکن در شمال شهر

گفتنی است که پردیس متنوع ترین واحدهای مسکونی را در خود جای داده است و در بازه های قیمتی ۵۰۰ میلیون تومان تا دو میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان در این منطقه می شود صاحب خانه شد؛ در حال حاضر واحدهای ۸۷ متری فاز ۱۱ این منطقه ۵۸۵ میلیون تومان قیمت خورده اند و واحدهای ۲ خوابه فاز ۳ پردیس نیز در حال حاضر ۹۰۰ میلیون تومان قیمت خورده اند.

در این بین اما هشتگرد یکی از ارزان ترین مسکن های مهر را در بر دارد به طوری که در حال حاضر با ۲۵۰ میلیون تومان می توان صاحب یک واحد ۷۹ متری در این منطقه شد؛ گفتنی است که این منطقه در چند ماه اخیر از نوسانات قیمتی در امان بوده است و به نحوی رکود حاکم شده بر بازار مسکن این منطقه مانع افزایش قیمت ها در بازار مسکن مهر هشتگرد شده است.

گفتنی است که در بازه قیمتی ۳۰۰ تا ۵۰۰ میلیون تومانی در شهر پرند نیز می شود صاحب مسکن مهر شد به طوری که واحدهای ۱۰۱ متری فاز ۴ مسکن مهر پرند در حال حاضر در بازه قیمتی ۴۰۰ تا ۵۰۰ میلیون تومان خرید و فروش می شود و در این بین اما قیمت واحدهای مسکن مهر فازهای ۱ و ۲ این منطقه میلیاردی شده است و خرید یک واحد مسکونی ۱۱۳ متری در فاز یک مسکن مهر پرند در حال حاضر یک میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان پول می خواهد.

قیمت روز برخی از واحدهای مسکن مهر در جدول زیر آمده است:

تلاش دلالان مسکن بی‌نتیجه ماند/ ریزش ۱۰۰ تا ۳۰۰ میلیونی قیمت‌ها در پردیس

۲۲۳۲۲۷

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما