وال استریت ژورنال خبر داد

جزئیات توافق مهم آمریکا وآلمان

کدخبر: 427632
اقتصادنیوز: روزنامه وال استریت ژورنال ساعتی پیش گزارش داد که آمریکا و آلمان در مورد تکمیل خط لوله نورد استریم ۲ به توافق رسیده اند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، وال استریت ژورنال به نقل از مقامات در واشنگتن و برلین گزارش داد که آلمان و آمریکا روز سه شنبه به توافقی دست پیدا کردند که اجازه تکمیل خط لوله گازی نورد استریم ۲ را می دهد.  

این رسانه آمریکایی در ادامه خاطر نشان کرد که دو متحد ناتو روز چهارشنبه این توافق را اعلام خواهند کرد.  

روزنامه نیویورک تایمز نیز گزارش داد که آلمان طبق این توافق نامه در پروژه های مربوط به انرژی و دیپلماسی به اوکراین کمک می کند.

با انتشار گزارشات متعدد در مورد توافق آمریکا و آلمان، جن ساکی سخنگوی کاخ سفید نیز اعلام کرد که انتظار می رود وزارت امور خارجه آمریکا جزییات بیشتری را در مورد توافق میان واشنگتن و برلین در مورد نورد استریم ۲ ارائه دهد.  

توافق میان آمریکا و آلمان در مورد نورد استریم ۲ در حالی عنوان می شود که آنگلا مرکل صدراعظم آلمان هفته گذشته به واشنگتن سفر کرد و با جو بایدن در مورد خط لوله نورد استریم ۲ و دیگر موضوعات به گفت و گو پرداخت.  

مرکل بعد از دیدار با بایدن گفت: آنها در مورد اینکه این پروژه چه نتیجه ای دارد، به ارزیابی های مختلف رسیده اند.

نورد استریم۲ پروژه‌ای مشترک میان شرکت گازپروم روسیه و پنج شرکت اروپایی شامل «انجی» فرانسه، «او. ام. وی» اتریش، «رویال داچ شل» هلند و «یونیپر» و «وینترشل» آلمان است. این خط لوله دو قلوی ۱۲۰۰ کیلومتری قرار است سالانه ۵۵ میلیارد متر مکعب گاز را از روسیه به آلمان منتقل کند.

 آمریکا تاکنون چند بسته تحریم در مورد طرح خط لوله گاز نورد استریم ۲ وضع کرده است.  

تیتر یک
  • «سرمایه‌های ریسک‌پذیر»؛ جلوه تکنولوژیک سرمایه‌داری در حال رشد است

    اقتصادنیوز: نشریه اکونومیست در شماره جدید خود ضمن استقبال از جهانی شدن دارایی‌های استارت‌آپی، از رشد چشمگیر «صنعت…

از دست ندهید
بلیط هواپیما