پرداخت هزینه درمانی بازنشستگان کمتر از ۲۴ ساعت

کدخبر: 428350
اقتصادنیوز :‌مدیرعامل شرکت آتیه سازان حافظ از پرداخت سریع هزینه‌های درمانی بیمه‌شدگان خبر داد و گفت: اسناد کم حجم که بیش از ۸۴ درصد از مراجعین را شامل می‌شود، در عرض ۲۴ ساعت پرداخت می‌شود.

به گزارش اقتصادنیوز ، افشین مقصودی افزایش قرارداد با مراکز درمانی را از جمله اقدامات این شرکت در دوران شیوع بیماری کرونا عنوان کرد و افزود: به منظور کاهش مراجعات مردم با آنلاین شدن معرفی‌نامه‌ها بیمه‌شدگان برای پذیرش و دریافت خدمت به طور مستقیم به مرکز درمانی مراجعه کرده و دیگر نیاز به دریافت معرفی نامه از شرکت نیست.

وی درباره پرداخت هزینه‌های درمانی بیمه‌شدگان تصریح کرد: در گذشته رسیدگی به پرونده‌ها و پرداخت هزینه‌های درمانی حدود یک ماه به طول می‌انجامید و همین موضوع افزایش نارضایتی را در پی داشت ولی اکنون تمام این موارد حذف شده و پرداخت اسناد کم حجم که بیش از 84 درصد از مراجعین را شامل می‌شود، در عرض 24 ساعت پرداخت می‌شود.

مدیرعامل شرکت آتیه سازان حافظ گفت: برای قرارداد صندوق بازنشستگی کشوری نیز طبق توافق صورت گرفته طی یک روز پرداخت‌ها صورت می‌گیرد که این موضوع باعث افزایش رضایتمندی بیمه‌شدگان شده است.

وی ادامه داد: همچنین با توجه به دریافت پسوردهای نسخه‌نویسی الکترونیک از سازمان تأمین اجتماعی و بیمه سلامت ایران اکنون دیگر بسیاری از بیمه شدگان نیازی به مراجعه نداشته و تنها با دریافت کد ملی اقدامات لازم درمانی برای آن‌ها انجام و طبق قرارداد پرداخت می‌شود.

مقصودی گفت: برخی از بیمه شدگان بازنشسته در کشور به دلیل کسر تنها 30 هزار تومان از حقوق برای بیمه تکمیلی به خصوص برخی بازنشستگان آموزش و پرورش از خدمات ضعیف‌تری نسبت به قرارداد‌های زمان اشتغال برخودار بوده که همین موضوع نارضایتی آنان را در پی داشت که صندوق بازنشستگی کشوری برای آنان تسهیلاتی برای گسترش خدمات و افزایش رضایتمندی در نظر گرفته است. البته افراد می‌توانند با پرداخت حق بیمه اکمل از خدمات بیشتری برخوردار شوند.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما