برق کوپنی‌ می شود؟

کدخبر: ۴۳۵۲۳۱
سخنگوی صنعت برق کشور در خصوص کوپنی شدن برق در کشور توضیحاتی ارائه داد.
برق کوپنی‌ می شود؟
به گزارش اقتصادنیوز ، مصطفی رجبی مشهدی سخنگوی صنعت برق کشور در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان، در خصوص خبرهای منتشر شده مبنی بر کوپنی شدن برق در آینده نزدیک گفت: در واقع کوپنی شدن برق مفهوم خاصی ندارد و به هیچ عنوان این خبرهای منتشر شده در فضای مجازی صحت ندارد.

او ادامه داد: تنها قرار است مشترکانی که پرمصرف هستند، یارانه برق بیشتری را نسبت به کم مصرف ها پرداخت کنند به طوری که هر کسی بیشتر مصرف کند باید به طور پلکانی پرداختی بیشتری هم داشته باشد.

 سخنگوی صنعت برق کشور تصریح کرد: ظرفیت نصب شده نیروگاه های برق ما بیش از دو برابر پیک میانگین در طول سال است. باید به سمتی برویم که با یک درصد کاهش مصرف برق، هزاران میلیارد تومان صرفه جویی کنیم.

رجبی مشهدی  تصریح کرد: متاسفانه حدود ۱۳ هزار مگاوات در تولید و مصرف برق نا ترازی وجود دارد.

او تصریح کرد: در حال حاضر هیچ بحثی تحت عنوان جیره بندی برق مطرح نیست و صرفا در مناطقی که سقف مصرف برق را رعایت نکنند، برخی از محدودیت‌ها اعمال می شود.

 سخنگوی صنعت برق کشور در پایان تصریح کرد: در دو  هفته اول شهریور ماه با افزایش دما مواجه خواهیم بود و در این شرایط قطعا صنعت برق تحت فشار خواهد بود و در صورتی که کمبود برق داشته باشیم، طبق جدول‌های خاموشی احتمالی برای ساعاتی قطعی برق خواهیم داشت، این در حالی است که با آغاز فصل پاییز با کاهش دما شرایط بهتر خواهد شد.

تیتر یک
از دست ندهید
کارگزاری مفید