قیمت هایما S۵ جدید ۵۷۰ میلیون تومان تعیین شد

کدخبر: 435608
اقتصاد نیوز : گروه صنعتی ایران خودرو با انتشار لیست قیمت محصولاتش برای شهریور ۱۴۰۰، برای اولین بار بهای مصوب هایما S۵ جدید را با جعبه دنده ۶ AT اعلام کرد.
به گزارش اقتصادنیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان،  قیمت مصوب هایما  جدید ۶ AT از سوی ایران خودرو ۵۷۰ میلیون تومان تعیین شده و گویا قرار است تا بزودی دوباره تولید این کراس اوور هایما در ایران خودرو خراسان آغاز شود.

هایما S۵ پلاس به پیشرانه ۱٫۵ لیتری توربو شارژ مجهز است. همچنین به جای جعبه دنده CVT، در نسخه جدید هایما S۵ از سیستم انتقال قدرت ۶ دنده اتوماتیک AT استفاده شده است.

از سویی با توجه به تغییرات نرم افزاری، توان S۵ پلاس از سوی ایران خودرو ۱۴۸ اسب بخار و ۲۱۰ نیوتن متر اعلام شده است.

این خودرو نسبت به نسخه قبلی (با جعبه دنده CVT) تفاوتی در بحث امکانات رفاهی و ایمنی را تجربه نکرده است. صندلی‌های جلوی برقی، سانروف، دوربین ۳۶۰ درجه، تهویه اتوماتیک، کروز کنترل، استارت دکمه ای، شش کیسه هوای ۱۰ نقطه ای، سامانه کنترل پایداری، تریم داخلی چرم و پارچه، نمایشگر لمسی و… از جمله امکانات هایما S۵ پلاس و جدید است.

هایما S۵ پلاس نسبت به نمونه CVT، می‌تواند تا شتاب و لذت رانندگی بهتری را در اختیار راننده بگذارد و از سوی توان حرکتی بیشتری را در شیب نوردی از خود ارائه کند. اما باید در نظر داشت که جعبه دنده‌های CVT تا حدی مصرف سوخت کمتری را برای یک خودرو فراهم می‌کنند و در بحث استهلاک، فشار بر پیشرانه و شتاب ثانویه می‌توانند عملکرد مطلوب تری را نسبت به جعبه دنده‌های AT، DCT و AMT از خود به نمایش بگذارند.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما