قطار گردشگری در ایران افتتاح شد

کدخبر: 452467
قطار گردشگری شیرگاه با حضور معاون گردشگری کشور در ایستگاه راه‌آهن تهران دوباره راه‌اندازی شد.

به‌گزارش اقتصادنیوز و به نقل از میراث‌آریا، قطار گردشگری شیرگاه صبح امروز (جمعه) با حضور علی‌اصغر شالبافیان معاون گردشگری کشور راه‌اندازی شد.

در این مراسم که مدیرعامل و جمعی از مدیران رجا و راه‌آهن حضور داشتند، معاون گردشگری کشور بر استمرار و تقویت اینگونه فعالیت‌ها از سوی راه‌آهن و شرکت‌های ریلی کشور تاکید کرد.

شالبافیان گفت: ثبت‌ جهانی جاذبه‌های گردشگری راه‌آهن مورد اقبال گردشگران داخلی و بین‌المللی است و این امر پیوند حوزه گردشگری‌ و ریلی را مستحکم‌تر خواهد کرد. هرچه حمل و نقل ریلی کشور بیشتر تقویت شود، حوزه گردشگری داخلی و بین‌المللی موفق‌تر خواهد بود.

وی اضافه کرد: توجه به زیرساخت‌ها و تقویت حمل و نقل ریلی یکی از مواردی است که در برنامه هفتم توسعه به آن تاکید شده است. این موضوع زمینه‌ساز جذب گردشگر داخلی و خارجی و موجب رونق اقتصادی و نشاط اجتماعی است.

رضا عصاری معاون اجرایی شرکت حمل‌ و نقل ریلی رجا در پنجم آبان اعلام کرد: با توجه به افزایش تقاضای مسافران برای تداوم حرکت قطارهای گردشگری، شرکت حمل‌ و نقل ریلی رجا اقدام به راه‌اندازی مجدد قطار گردشگری شیرگاه با رعایت کامل دستورالعمل‌های بهداشتی کرده است.

وی با بیان این که حرکت قطار گردشگری شیرگاه در دو جمعه متوالی برابر با روزهای هفتم و چهاردهم آبان ماه خواهد بود، افزود: همه شیوه نامه های بهداشتی در این قطار رعایت شده و قطار قبل از حرکت ضدغفونی خواهد شد. به‌ منظور جلوگیری از شیوع ویروس کرونا و برای سلامت حال گردشگران، در این قطار علاوه بر رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی بین مسافران، بسته‌های بهداشتی شامل محلول ضدعفونی کننده و ماسک توزیع می‌شود.

تیتر یک
  • گزارش اقتصادنیوز از بازارهای جهانی؛

    اقتصادنیوز: دیروز طلا در بازارهای جهانی روندی صعودی نسبی را طی کرد. با این حال می‌توان گفت به صورت کلی بازارهای طلا و…

از دست ندهید
بلیط هواپیما