موافقت نامه مالیاتی ایران و عراق

کدخبر: 452964
اسناد پروتکل اصلاحی موافقت نامه اجتناب از اخذ مالیات مضاعف بین دولت ایران و عراق به امضا رسید.

به گزارش اقتصادنیوز و به نقل از سازمان امور مالیاتی اعلام کرد: در دیدار دکتر داود منظور، رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور و هیات همراه علی علاوی، وزیر دارایی جمهوری عراق، اسناد پروتکل اصلاحی موافقت نامه اجتناب از اخذ مالیات مضاعف بین دو کشور به امضا رسی

این موافقت نامه که به منظور اجتناب از اخذ مالیات مضاعف بین دو کشور ایران و عراق و همچنین تبادل اطلاعات در مورد مالیات های بر درآمد و سرمایه منعقد شده موجب رفع موانع مالیاتی ذی‌نفعان و تسهیل و تقویت روابط تجاری و اقتصادی بین دو کشور و گسترش همکاری های ذی‌نفعان موضوع موافقت نامه مذکور خواهد شد.

با امضا و متعاقبا تکمیل مراحل تصویب اسناد پروتکل اصلاحی مزبور، قانون موافقت نامه اجتناب از اخذ مالیات مضاعف بین دو کشور لازم الاجرا خواهد شد.

در این دیدار، منظور ابراز امیدواری کرد با استقرار دولت جدید در جمهوری اسلامی ایران سطح تعاملات بین دو کشور و رفع موانع مالیاتی و تسهیل فعالیت های اقتصادی و تجاری طرفین ارتقا یابد.

شایان ذکر است، مذاکرات انعقاد موافقت نامه اجتناب از اخذ مالیات مضاعف بین دو کشور از سال ۱۳۸۸ شروع و در سال ۱۳۹۳ به تصویب مجلس شورای اسلامی رسیده است لیکن پروتکل اصلاحی مربوط به این موافقت نامه از سال ۱۳۹۳ در حال بررسی بوده که در این دیدار نهایی و به امضا طرفین رسید.

تیتر یک
  • گزارش اقتصادنیوز از بازارهای جهانی

    اقتصادنیوز: قیمت طلا و نقره در معاملات دیروز روندی کاهشی داشت. با این حال بیت‌کوین توانست با تغییر مسیر به لاین صعود…

از دست ندهید
بلیط هواپیما