قیمت سکه و طلا نزولی شد

صرافان دلار و یورو را با چه قیمتی خریدند؟

کدخبر: 460380
اقتصادنیوز: در بازار ارز و طلای امروز 17 آذر 1400 قیمت دلار متشکل ، قیمت طلا و قیمت سکه نزولی بود.

به گزارش اقتصادنیوز ، بازار متشکل ارزی امروز شاهد افت اندک قیمت دلار بود. این اسکناس آمریکایی در بازار امروز 163 تومان پایین رفت و از مرز حساس 27 هزار و 500 تومان پایین رفت. قیمت دلار در بازار متشکل امروز 27 هزار و 400 تومان بود. 

صرافان قیمت دلار و قیمت یورو را چند خریدند؟ 

صرافی ملی هم امروز  چهارشنبه 17 آذر 1400 در ساعت 15:16 دقیقه به وقت تهران  قیمت خرید دلار آمریکا ۲۷,۲۲۷ (بیست و هفت هزارو دویست و بیست و هفت تومان) و قیمت فروش دلار آمریکا ۲۷,۷۷۷ (بیست و هفت هزار  و هفتصد و هفتاد و هفت تومان) اعلام کرد .

همچنین براساس اعلام صرافی بانک ملی ایران قیمت خرید یورو ۳۱,۴۰۸ (سی  و یک  هزار و چهارصد و هشت تومان) و قیمت فروش یورو ۳۲,۰۴۲(سی  و دو هزار چهل و دو تومان) است.

قیمت درهم در بازار ارز امروز 

قیمت درهم در انتهای معاملات نقدی  بازار ارز  امروز 8 هزار و 380 تومان بود. با ضرب کردن قیمت درهم در نرخ تبدیل درهم به دلار (3.673) عدد 30 هزار و 779 تومان به دست می‌آمد. 

قیمت سکه و طلا نزولی شد

قیمت اونس طلا امروز 1782 دلار بود.قیمت  دو فلز گران بهای داخلی هم امروز افت کرد. قیمت طلا 18 عیار امروز 10 هزار و 600 تومان پایین رفت و با 1 میلیون و 306 هزار تومان معامله شد. قیمت سکه نیز امروز 85 هزار تومان ارزان شد. قیمت سکه امروز 13 میلیون و 180 هزار تومان بود. 

ذره بین معامله گران روی برجام

فردا دور جدید مذاکرات برجام در وین برگزار می شود و معامله گران بازار ارز تهران همچنان اخبار برجام را با زیر ذره بین  رصد می کنند.

هماهنگ‌کننده کمیسیون مشترک برجام گفت: دور هفتم مذاکرات برجام پس از رایزنی در و بین پایتخت‌ها، فردا پنجشنبه در وین ادامه خواهد یافت. کمیسیون مشترک و تعدادی تماس دوجانبه و چندجانبه برگزار خواهد شد.

نماینده روسیه در مذاکرات وین گفت:  تماس‌های ما با ایالات متحده و ایران نشان می‌دهد هر ۲ طرف در خصوص احیای برجام بسیار جدی هستند، اما دیدگاه‌های آن‌ها در مورد راه‌ها و ابزارهای مربوطه متفاوت است. وظیفه مذاکره‌کنندگان غلبه بر این اختلافات است که در پرتو وحدت هدف، شدنی است.

در حالی‌که ایران بارها تأکید کرده برای رسیدن به توافق بسیار جدیت دارد، «لیز تراس» وزیر خارجه انگلیس به صورت غیرمستقیم به ایران هشدار داده و گفته‌: این مذاکرات در وین آخرین شانس ایران برای بازگشت به برجام است.

من شدیداً آن‌ها را ترغیب به چنین کاری می‌کنم زیرا ما برای همکاری با همپیمانان خود برای ممانعت از دستیابی ایران به سلاح‌های هسته‌ای بسیار مصمم هستیم. آن‌ها باید به برجام بپیوندند. چنین چیزی به نفع آن‌هاست

.شبکه المیادین به نقل از چند منبع آگاه خبر داده هیأت اعزامی ایران به مذاکرات وین پنج شرط برای گروه ۱+۴ دارد.

رفع تحریم‌های مربوط به توافق هسته‌ای، راستی‌‌آزمایی درباره رفع تحریم‌ها، کسب ضمانت، جبران خسارت‌های ایران و بازگشت تمامی طرف‌ها به تعهدات ذیل توافق شروط‌ ایران ذکر شده است.

این منابع همچنین گفته‌اند: دست‌یابی به یک نتیجه در آینده نزدیک در گفت‌و‌گوهای وین دور از ذهن است. ما ۲ پیش‌نویس ارائه کردیم که قابل ویرایش هستند. ما منتظر موضع اروپا هستیم.

آن‌ها با اشاره به اظهارات امروز «لیز تراس» (https://t.me/FarsNewsInt/129350) نیز گفته‌اند: اظهارات وزیر خارجه انگلیس یک پیام تهدید مردود است.

تیتر یک
از دست ندهید