جزئیات واردات دارو و تجهیزات پزشکی با ارز ۴۲۰۰ تومانی

کدخبر: 460565
اقتصادنیوز: واردات دارو و تجهیزات پزشکی از ابتدای امسال تا نیمه آبان‌ماه با ارز ۴۲۰۰ نسبت به دوره مشابه سال قبل ۳۴ درصد از نظر وزن و ۳۸ درصد ارزش افزایش دارد.

 

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، واردات بخشی از دارو و تجهیزات پزشکی مشمول ارز ۴۲۰۰ تومانی است ولی در شرایطی که حذف این ارز به طور جدی در دستور کار قرار دارد، اظهارات مسئولان دولتی نشان می‌دهد که این اقلام به طور کامل از لیست ارز دولتی حذف نخواهد شد.

بررسی وضعیت واردات از ابتدای امسال تا نیمه آبان ماه حکایت از آن دارد که مجموع اقلام اساسی وارداتی با ارز ۴۲۰۰ تومانی حدود ۱۶.۴ میلیون تن به ارزش ۹.۲ میلیارد دلار بوده است که از این میزان ۱۲.۵ هزار تن به ارزش ۱.۳ میلیارد دلار به دارو و تجهیزات پزشکی اختصاص دارد.

بر این اساس در دوره مورد بررسی کمتر از یک درصد وزن واردات با ارز ترجیحی، دارو و تجهیزات پرشکی بوده ولی از ارزش کل، ۱۴.۲ درصد برای این اقلام ثبت شده است.

 
 
 
 
 

در دوره مشابه سال گذشته، ۱۲.۱ میلیون تن به ارزش ۴.۷ میلیارد دلار کالا با ارز ترجیحی وارد شده بود که در مجموع ۹.۲ هزار تن به ارزش ۹۷۷.۵ میلیون دلار آن دارو و تجهیزات پزشکی بوده است.

مطالب پیشنهادی

 
 

خرید مرغ منجد 5کیلویی به قیمت دولتی با ارسال رایگان!(کلیک کنید)

 

قیمت هتل‌های داخلی سقوط کرد! مشاهده کنید!

 

قیمت مرغ کاهش یافت! خرید مرغ به قیمت دولتی+ارسال رایگان

 

تا تموم نشده مرغ دولتی رو فقط 100هزار تومن بخر!(ارسالشم رایگانه)

بر این اساس از ابتدای امسال تا نیمه آبان ماه ، واردات دارو و تجهیزات پزشکی با ارز ۴۲۰۰ نسبت به دوره مشابه سال قبل ۳۴ درصد از نظر وزن و ۳۸ درصد ارزش افزایش دارد.

سایر کالاهای وارداتی با ارز ۴۲۰۰ تومانی نیز  جو، گندم، ذرت، دانه‌های روغنی، روغن خام و کنجانه سویا است.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما