مجری طرح گندم وزارت جهاد کشاورزی مطرح کرد؛

طرح کشت قراردادی گندم بهبود می‌یابد؟

کدخبر: 460994
اقتصادنیوز: ​سهراب سهرابی، مجری طرح گندم وزارت جهاد کشاورزی اعلام کرد: در حال بررسی مسائل و مشکلات کشت قراردادی گندم هستیم و در سال‌های آتی این طرح با کمترین تنش و با شکل بهتری به اجرا در خواهد آمد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، سهراب سهرابی شنبه ۲۰ آذرماه در حاشیه سفر به استان فارس و بازدید از شهرستان مرودشت بیان کرد: اصل کشاورزی قراردادی بر مبنای ورود صنایع و کارخانجات است اما در شرایط کنونی به دلیل کمبود نیروی کار و ارتباط بهتر کشاورز با مراکز جهاد کشاورزی این کار فعلا به این مراکز محول شده است.

مشاورز وزیر جهاد کشاورزی با اشاره به اینکه کشت قراردادی گندم در سال زراعی جاری صرفا برای مزارعی که منابع آب پایدار دارند برنامه ریزی شده است، افزود: کشت قراردادی گندم در اراضی دیم و اراضی مشروب از شبکه آب‌های سطحی فعلا ورود نکرده است.

سهرابی در بازدید از یک مزرعه طرح مقایسه ارقام گندم با اشاره به اینکه در طرح‌های مشارکتی و مقایسه ارقام علاوه بر عملکرد سایر شاخصه‌ها هم باید مد نظر قرار بگیرد، عنوان کرد: در این طرح‌ها حتما دیدگاه زارعین بررسی شود و از زارعین بخواهید به ارقام کشت شده نمره بدهند.

او همچنین در بازدید خود به منظور بررسی وضعیت کشت قراردادی گندم و مشکلات سامانه پایش کودی از دیدگاه کارشناسان و عاملین توزیع، از مرکز جهاد کشاورزی حومه شهرستان مرودشت، یک عاملیت توزیع کود و چند مزرعه گندم این شهرستان بازدید کرد.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما