ردپای محسوس برجام در بازار ارز و سکه

قیمت دلار بالا رفت /ترمز رشد قیمت سکه کشیده شد

کدخبر: 462602
اقتصادنیوز : در بازار ارز و طلای امروز قیمت دلار متشکل و قیمت طلا 18 عیار بالا رفت اما قیمت سکه بر مدار نزول قرار گرفت.

به گزارش اقتصادنیوز ، قیمت دلار در بازار متشکل امروز  شنبه 27 آذر ماه رشد اندکی را ثبت کرد. دلار امروز نسبت به قیمت انتهایی روز پنجشنبه گذشته  ۲۸ تومان بالا رفت و بر روی 27 هزار و 244 تومان قرار گرفت. 

قیمت دلار ویورو در صرافی ملی امروز 

صرافی ملی امروز شنبه 27 آذر 1400 در ساعت 11:48 دقیقه به وقت تهران  قیمت دلار و قیمت یورو را را اعلام کرد. بر این اساس قیمت خرید دلار آمریکا ۲۶,۸۹۸ (بیست و شش هزار  و هشتصد  و نود و هشت تومان) و قیمت فروش دلار آمریکا ۲۷,۴۴۱ (بیست و هفت هزار  وچهارصد وچهل و یک تومان) اعلام شد.

همچنین براساس اعلام صرافی بانک ملی ایران قیمت خرید یورو ۳۰,۱۹۸ (سی  هزار وصد و نود و هشت  تومان) و قیمت فروش یورو ۳۰,۸۰۸ (سی  هزار و هشتصد و هشت تومان) است.

زنگ خطر برای بیت کوین/ جهش خیره کننده اوالانچ!

قیمت درهم  دوباره ثابت ماند

قیمت درهم از روز پنجشنبه هفته گذشته با 8 هزار و 260 تومان بسته شد  . درهم در ابتدای معاملات نقدی امروز هم با همین قیمت معامله شد و تغییر خاصی نکرد. با ضرب کردن قیمت درهم در نرخ تبدیل درهم به دلار (3.673) عدد 30 هزار و 412 تومان به دست می‌آمد. 

ترمز رشد  قیمت سکه و طلا  کشیده شد

قیمت اونس طلا در بازار  امروز بر مدار نزول قرار گرفت . این فلز گران بهای جهانی روز گذشته بعد از مدت ها تلاش مداوم بالاخره توانست خود را به بالای مرز هزار و 800 دلار برساند. این فلز زرد رنگ  امروز  این مرز را از دست داد و بار دیگر به  زیر  هزار و 800 دلار رفت. قیمت اونس طلا در بازار امروز 1799 دلار بود. 

قیمت طلا 18 عیار امروز بر خلاف مسیر قیمت اونس طلا پیش رفت. طلا امروز 4هزار و 600 تومان بر ارزش خود افزود و به 1 میلیون و 303 هزار و 700 تومان رسید. 

قیمت سکه هم در بازار امروز بر مدار نزول قرار گرفت. سکه امروز 80 هزار تومان ارزان شد و بر روی 13 میلیون و 185 هزار تومان ایستاد.

ایستگاه برجام در بازار ارز تهران

روز گذشته هفتمین دور  از مذاکرات وین هم به ایستگاه پایانی رسید. معامله گران بازار ارز در این مدت  به تابلوی برجام  چشم دوخته اند. آنها به دنبال اخبار موثق و نتایج نهایی این خبر سرنوشت ساز هستند. 

این دور از مذاکرات از  نگاه بازیگران اصلی برجام مثبت ارزیابی شد . میخائیل اولیانوف، در مورد آغاز دور هشتم مذاکرات گفت: دور هشتم مذاکرات وین درباره احیای برجام توافق هسته‌ای ایران ممکن است اواخر دسامبر یا اوایل ژانویه ۲۰۲۲ آغاز شود. 

 وی  افزود : هر گونه حرکت یا سخن غیرمحتاطانه‌ای می‌تواند اوضاع را در مذاکرات وین پیچیده و تیره کند؛ به شرکای خود توصیه کرده‌ایم که این مسئله را فراموش نکنند  برای آماده سازی سند نهایی، هنوز کار زیادی باید انجام شود  هیچکس تلاش نکرده تا نتایج بدست آمده در شش دور قبلی مذاکرات را خط بزند و کار را از صفر آغاز کند دور هشتم مذاکرات وین می‌تواند آخرین و البته طولانی‌ترین دور باشد

 همچنین رییس تیم مذاکره‌کننده ایران در وین گفت:مجموعه۱+۴ بعد از یک هفته مذاکرات فشرده با رویکرد ایران که در پیش نویس مطرح کردیم، موافقت کرد.

اکنون دو پیش‌نویس جدید داریم، یکی درخصوص برداشت تحریم‌ها و دومی درخصوص اقدامات هسته‌ای. این دو پیش‌نویس اساس مذاکرات در دور جدید خواهند بود

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما