سکه در انتظار قیمت دلار/ پیش بینی قیمت سکه 4 دی 1400

کدخبر: ۴۶۴۱۸۳
اقتصادنیوز : سکه امامی به وضوح در هفته های اخیر به نوسانات قیمت دلار وابسته شده است.
سکه در انتظار  قیمت دلار/ پیش بینی قیمت سکه 4 دی 1400

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از اکو ایران ، سکه امامی به وضوح در هفته های اخیر به نوسانات قیمت دلار وابسته شده است. در حالی که سکه در انتهای هفته گذشته از اونس طلا سیگنال افزایشی دریافت کرده است، این فلز گران بها در شرایطی در مسیر صعودی قرار خواهد گرفت که در روز شنبه دلار زیر محدوده ۳۰ هزار و ۲۰۰ تومان قرار نگیرد.

روز پنج شنبه نیز در شرایطی که بهای طلا در بازارهای جهانی سیر صعودی داشت، سکه در بازار داخلی رفتار کاهشی را در پیش گرفت. دلیل این موضوع،‌ افت بهای دلار در بازار داخلی بود. چنین مساله ای به خوبی تاثیر قیمت دلار بر بازار سکه را نشان می دهد.

از لحاظ فنی، سکه در هفته های اخیر موقعیت نسبتا خنثی داشته است. از یک سو بازیگران فلز گران بهای داخلی توان شکست مقاومت ۱۳ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان را به صورت جدی نشان نداده اند و در سوی دیگر، فروشندگان نیز به کرات از حوالی محدوده ۱۲ میلیون و ۸۰۰ هزار تومانی از بازار خارج شده اند. به این ترتیب می توان گفت که سکه گرفتار زندانی دامنه ای ۴۰۰ هزار تومانی شده است و توان زیادی برای خروج از این زندان نیز از خود نشان نداده است.

به نظر می رسد تا زمانی که سکه در دامنه یاد شده قرار داشته باشد،‌ نتوان انتظار فعالیت خریداران یا فروشندگان بیشتری را داشت. برخی فعالان باور دارند که تثبیت دلار بالای محدوده ۳۰ هزار و ۲۰۰ تومان می تواند خریداران بیشتری را وارد بازار سکه کند و حتی منجر به شکست محدوده ۱۳ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان شود.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی