پیش بینی قیمت دلار امروز 12 دی 1400؛

سیگنال برجام به قیمت دلار /کاهش خریدوفروش ارز

کدخبر: ۴۶۶۲۳۰
اقتصادنیوز: بحجم خرید و فروش ها در بازار ارز بسیار پایین آمده است اما معامله گران قیمت دلار در دومین روز بازار ارز این هفته 12 دی 1400 را چگونه پیش بینی کرده اند؟
سیگنال برجام به قیمت دلار /کاهش خریدوفروش ارز

به گزارش اقتصادنیوز ، قیمت دلار که در هفته گذشته به سمت کانال ۳۰ هزار تومان پیشروی کرده بود در بازار ارز اولین روز هفته جاری از این مرز فاصله گرفت.این اسکناس آمریکایی روز شنبه شاهد ثبات نسبی بود و با ۲۹ هزار و ۷۵۰ تومان در بازار ارز معامله شد.

این قیمت تا اواسط روز شنبه تقریبا بدون تغییر ماند و معاملات بازار تا ساعت ۲ بعد‌از‌ظهر روز شنبه در همان حوالی ۲۹ هزار و ۷۰۰ تا ۸۰۰ تومان انجام می‌شد. در نهایت بازار ارز روز شنبه در قیمت ابتدای روز یعنی ۲۹ هزار و ۷۵۰ تومان بسته شد.

سیگنال اروپایی برجام به بازار ارز

مذاکرات برجام به دلیل تعطیلات سال نو میلادی تا روز دوشنبه  به تعویق افتاده است اما در همین حین یک پیام جدید مورد توجه معامله گران بازار ارز قرار گرفت. اروپایی‌ها برای نخستین بار از پیشرفت در مذاکرات وین سخن گفتند. رادیو ملی امریکا (ان.پ.آر) اعلام کرد نشانه‌هایی از پیشرفت مذاکرات وین به سمت توافق دیده می‌شود و برای نخستین بار، مذاکره کنندگان اروپایی از پیشرفت در روند این مذاکرات، گزارش داده‌اند.

برخی دیپلمات های حاضر در روند مذاکرات ضمن ابراز خوش بینی به حصول نتیجه در این دور از گفت و گوها، اعلام کرده اند ممکن است تا قبل از فرا رسیدن ماه فوریه(کمتر از یک ماه دیگر)، مذاکره کنندگان به توافق دست یابند.

 رابرت مالی هم درباره برجام گفت:ما با توافق بدتری موافقت نمی‌کنیم، زیرا ایران برنامه هسته‌ای خود را توسعه داده است. به زودی تلاش برای احیای این توافق معادل تلاش برای دوباره جان دادن به یک مرده خواهد بود. در این صورت، ایالات متحده و متحدانش ممکن است مجبور شوند که با ترفند‌های ایران در برنامه هسته‌ای اش روبرو شوند.مذاکرات غیر مستقیم ایران و امریکا ممکن است باعث شود هر دو طرف قبل از اتمام کار، بازی را متوقف کنند.

برجام، تقاضای دلار را کاهش داد

به گفته فعالان حجم خرید و فروش ها در بازار ارز بسیار پایین آمده است و به نظر می رسد که بازیگران بزرگ در انتظار آشکار شدن نتایج دور هشتم مذاکرات هسته ای هستند.

در چنین فضایی این انتظار وجود دارد که دلار از محدوده ۲۹ هزار و ۵۰۰ الی ۳۰ هزار و ۲۰۰ تومان خارج نشود. اما معامله گران  قیمت دلار در  دومین  روز بازار ارز  این هفته 12 دی 1400 را چگونه پیش بینی کرده اند؟ 

پیش بینی قیمت دلار از مسیر قیمت درهم

قیمت درهم در معاملات پشت خطی شب گذشته  8 هزار و 110 تومان اعلام شد که نسبت به معاملات نقدی روز چهارشنبه ثابت بود. قیمت طلایی درهم نیز  شب گذشته بر روی 8 هزارو 130 تومَان قرار گرفت. معامله گران معتقدند اگر  قیمت درهم بالای  این عدد برسد، رسیدن آن به 8 هزار و 250 تومان نیز محتمل است. 

پیش بینی قیمت دلار از مسیر بازار فردایی

قیمت دلار فردایی در معاملات پست خطی شب گذشته بر روی 29 هزار و 700 تومان قرار گرفت که نسبت به قیمت دلار در معاملات پشت خطی  جمعه شب گذشته  220  تومان کاهش را تجربه کرده بود. . بنابراین معامله گران  دلار فردایی قیمت دلار امروز  یکشنبه 12 دی 1400  را نزولی پیش بینی کرده اند.

پیش بینی قیمت دلار از کانال هرات

در معاملات پشت خطی دلار هرات  شب  گذشته قیمت دلار  بر روی 29 هزار و 490 تومان قرار گرفت که نسبت به قیمت جمعه شب گذشته   250  افت کرده بود.  جمعه شب در معاملات پشت خطی قیمت دلار  بر روی 29 هزار و 740 تومان قرار داشت.  بدین ترتیب در بازار هرات معامله گران به استقبال  کاهش  قیمت دلار  رفتند. در واقع معامله گران دلار پیش بینی کردند که قیمت دلار در بازار ارز امروز  یکشنبه 12 دی 1400  پایین می رود

تیتر یک
از دست ندهید
کارگزاری مفید