قیمت هر متر مربع نهضت ملی مسکن اعلام شد+فیلم

کدخبر: 472998
اقتصادنیوز: علیرضا جعفری، سرپرست شرکت عمران شهر‌های جدید از قیمت هر متر مربع واحد‌های نهضت ملی مسکن خبر داد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان،  سرپرست شرکت عمران شهر‌های جدید گفت: قیمت هر متر مربع واحد‌های نهضت ملی مسکن حدود ۴ میلیون و۷۰۰ هزار تومان است.

علیرضا جعفری گفت: پیشنهاداتی را برای کاهش هزینه تولید مسکن از طریق مدیریت زنجیره‌ای تولید مصالح ساختمانی با کیفیت در دستور کار خود قرار داده‌ایم.

سرپرست شرکت عمران شهر‌های جدید گفت: تکلیف شرکت عمران برای نهضت ملی مسکن ۶۰۸ هزار و ۴۴۵ واحد بوده که مسافت ۱۵ هزار هکتاری برای این طرح در نظر گرفته شده است.

تاکنون ۴ هزار ۸۳۳ متقاضی تایید صلاحیت شدند که باید افتتاح حساب کنند و از این تعداد فقط ۱۱۱ نفر، ۴۰ میلیون تومان خود را تکمیل کرده‌اند.  ۳۸ هزار و ۸۷۸ مسکن مهر در شهر‌های جدید باقی مانده که برای اتمام آن‌ها ۱۵ هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز است که از طریق ایجاد ارزش افزوده و منابع داخلی برای آن‌ها اعتبار تامین خواهیم کرد.

همچنین در طرح نهضت ملی مسکن در شهر‌های جدید ۶۷۰ هزار نفر ثبت نام کرده اند و تاکنون در سه هزار هکتار برای ۱۳۰ هزار واحد مسکن برنامه ریزی شده است. برای ساخت این واحد‌ها علاوه بر استفاده از ظرفیت سازندگان داخلی مذاکراتی نیز با سازندگان و شرکت‌های ساختمانی کشور چین و ترکیه صورت گرفته است.

پیش از این اعلام شده بود که واحد‌های مسکن ملی و نهضت ملی مسکن در قالب پروژه‌های جهش تولید ادغام شده است.

تیتر یک
از دست ندهید
فلای تودی