زمان قطعی اعلام حداقل حقوق کارگران مشخص شد

کدخبر: 481449
اقتصادنیوز: معاون روابط کار گفت: کارگران تاکید می‌کنند سبد معیشت کارگری تامین شود و کارفرمایان هم تاکید دارند دستمزد کارگران حداکثر در حد تورم رشد کند، ولی بالاخره توافق حاصل می شود و باید حداکثر تا 21 اسفندماه مذاکرات نهایی شود.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس، معاون روابط کار وزارت تعاون گفت: حداقل حقوق کارگران تا 21 اسفندماه در شورای عالی کار تعیین می‌شود.

علی حسین رعیتی فرد در پاسخ به این سؤال که در جلسه شب گذشته شورای عالی کار چه مواردی مطرح شد، گفت: در جلسه شب گذشته گرچه توافق حاصل نشد، اما شاخص‌های مختلف اقتصادی و کارگری مورد بررسی قرار گرفت.

وی افزود: هفتمین جلسه شورای عالی کار شب گذشته برگزار شد. فردا چهارشنبه هم جلسه دیگری از شورای عالی کار برگزار می‌شود و هفته آینده هم جلسه خواهد بود و باید تا 21 اسفند ماه به نتیجه نهایی برسیم.

معاون روابط کار در مورد اینکه نظر نمایندگان کارگری و کارفرمایی در جلسات شورای عالی کار چیست، گفت: هنوز بین نظر کارگران و کارفرمایان اختلاف زیادی وجود دارد. کارگران تاکید می‌کنند سبد معیشت کارگری تامین شود و کارفرمایان هم تاکید دارند دستمزد کارگران حداکثر در حد تورم رشد کند، ولی بالاخره توافق حاصل می شود و باید حداکثر تا 21 اسفندماه مذاکرات نهایی شود.

رعیتی فرد گفت: نمایندگان هر گروه به راحتی از مواضع خود کوتاه نمی‌آیند و ما به عنوان دولت طرف هیچ کدام از گروه‌ها نیستیم و سعی می‌کنیم تعادل بین دو گروه ایجاد کنیم.

همچنین در اکوایران ببینید : مذاکرات وین از پیچ آخر می‌گذرد؟

تیتر یک
از دست ندهید
فلای تودی