خبر مهم برای متقاضیان تایید شده نهضت ملی مسکن

کدخبر: 487572
اقتصادنیوز: معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی اعلام کرد: متقاضیان مسکن ملی پس از تکمیل مدارک و تایید شرط سکونت برای افتتاح حساب به بانک عامل معرفی شده و باید آورده اولیه خود را در ۵ قسط واریز کنند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از خبرآنلاین، محمود محمودزاده در ارتباط زنده با شبکه خبر با اشاره به آمار ثبت نام نهضت ملی مسکن گفت: از متقاضیان طرح نهضت ملی مسکن تا کنون ۲.۳ میلیون نفر مراحل پایش اولیه را گذراندند که باید با مراجعه به ادارات معرفی شده در پیامک، مدارک خود از جمله مدارک سکونت ۵ ساله در شهر ورد تقاضا را ارائه کنند.

معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی در بیان روند پیش‌روی متقاضیان گفت: متقاضیان پس از تکمیل مدارک و تایید شرط سکونت برای افتتاح حساب به بانک عامل مربوط معرفی شده و باید آورده اولیه خود را در ۵ قسط واریز کنند.

متقاضیان تایید شده تهضت ملی مسکن چه باید بکنند؟

این مقام مسئول با اشاره به اینکه پس از واریز آورده اولیه فرایند ساخت مسکن شروع می‌شود، گفت: ۵ قسط آورده متقاضیان به ترتیب پس از افتتاح حساب، پس از تکمیل فنداسیون، پس از تکمیل اسکلت، پس از تکمیل سفت‌کاری و پس از اتمام نازک کاری دریافت می‌شود.

وی ادامه داد: مبلغ آورده هر متقاضی بسته به شهر مورد تقاضا متفاوت است و این مبلغ از کسر تسهیلات هر واحد مسکونی از هزینه ساخت به دست می‌آید.

محمودزاده گفت: آورده اولیه بر مبنای هزینه روز ساخت محاسبه شده و در انتها تسویه خواهد شد.

تیتر یک
از دست ندهید
فلای تودی