رصد بازار کالاهای اساسی؛

تفاوت عجیب قیمت گوجه از اتحادیه تا بازار

کدخبر: 487769
رئیس اتحادیه بارفروشان گفت: قیمت کنونی هر کیلو گوجه فرنگی نسبت یه روزهای قبل به سبب بهبود نسبی عرضه ۱۲ هزار تومان کاهش یافته است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان،  آقای مصطفی دارایی نژاد گفت: طی روزهای اخیر قیمت هر کیلو گوجه فرنگی در میدان به ۲۵ هزار تومان رسیده بود که مجدد به ۱۴ تا ۱۵ هزار تومان کاهش یافته است. همچنین قیمت هر کیلو گوجه فرنگی انباری ۶ هزار تومان است.

به گفته او، علی رغم آنکه در توزیع هیچ از یک محصولات میوه و صیفی مشکلی نداریم، اما هزینه‌های حمل و نقل، سبد، کارگر و نهاده‌های کشاورزی افزایش داشته که در قیمت تمام شده بی تاثیر نیست.

بررسی‌ها از سطح بازار نشان می دهد که قیمت کنونی هر کیلو گوجه فرنگی ۱۸ تا ۲۵ هزار تومان، سبزی ۱۳ تا ۱۷ هزار تومان، خیار ۱۳ تا ۱۸ هزار تومان، سیب زمینی ۱۵ تا ۲۰ هزار تومان، هندوانه ۵ تا ۶ هزار و ۵۰۰ تومان، سیب ۱۰ تا ۳۰ هزار تومان و پرتقال ۱۲ تا ۳۵ هزار تومان است.

محصول قیمت هر کیلو
گوجه فرنگی ۱۸ تا ۲۵ هزار تومان
سبزی ۱۳ تا ۱۷ هزار تومان
خیار ۱۳ تا ۱۸ هزار تومان
سیب زمینی ۱۵ تا ۲۰ هزار تومان
هندوانه ۵ تا ۶ هزار و ۵۰۰ تومان
سیب ۱۰ تا ۳۰ هزار تومان
پرتقال ۱۲ تا ۳۵ هزار تومان

دارایی نژاد قیمت کنونی هر کیلو پرتقال تنظیم بازار را ۷ تا ۸ هزار تومان، سیب تنظیم بازار را ۷ تا ۸ هزار تومان، سیب میانه را ۱۵ هزار تومان و سیب مراغه را ۱۲ هزار تومان اعلام کرد.

رئیس اتحادیه بارفروشان می گوید: با وجود آنکه ۶۰ درصد هندوانه تولیدی را آفت آتشک از بین برد، اما به سبب افزایش ۲ تا ۳ برابری کشت کمبودی در عرضه نداریم.

او قیمت هر کیلو سبزی جور( پلو، آش و قورمه) را ۹ هزار تومان و سبزی خوردن را ۱۱ هزار تومان اعلام کرد.

مسئولان اتحادیه میدان مرکزی اذعان می‌کنند که با رایزنی های صورت گرفته مشکل کامیون داران با افزایش ۱۰ درصدی کرایه حمل مرتفع شده است که طی روزهای آتی با برداشت گوجه فرنگی از بندرعباس و بوشهر عرضه محصول افزایش می یابد.

فصاحت مدیرعامل سازمان میوه و تره بار تهران گفت: از شنبه قیمت گوجه فرنگی به روال عادی باز می گردد و تنها افزایش ۱۰ درصدی نسبت به قبل خواهد داشت.

تیتر یک
از دست ندهید
فلای تودی