بی اعتنایی بازار سکه به صعود طلا / پیش بینی قیمت سکه 25 فروردین از مسیر دلار

کدخبر: 488621
اقتصادنیوز: در صورتی که دلار امروز محدوده 27 هزار و 800 تومان را از دست بدهد، بعید است که سکه بتواند با اهرم اونس طلا خود را بالا نگه دارد، چرا که سمت و سوی انتظارات بازیگران بزرگ فلز گران بهای داخلی تغییر خواهد کرد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از اکو ایران ، بسیاری از سکه بازان با وجود رشد قابل توجه اونس طلا در روز سه شنبه در موقعیت خرید قرار نگرفتند. در آن زمان، بخشی از تحلیل گران عنوان کردند که ممکن است سکه بازان نسبت به روند افزایشی دلار دچار تردید شده و به همین دلیل به رشد بهای طلای جهانی بی محلی کرده باشند. 

روز چهارشنبه دلار دچار افت قیمت شد و مرز 28 هزار تومانی را از دست داد تا حدس بخشی از بزرگان بازار سکه درست از کار درآید. با این حال، آنچه برای بازار روز پنج شنبه اهمیت دارد این است که سکه بازان در روز گذشته با وجود افت معنادار دلار چندان در موقعیت فروش قرار نگرفتند. در واقع دیروز سکه نه تنها توانست خط 13 میلیون تومانی را حفظ کند که اساسا بالای محدوده 13 میلیون و 100 هزار تومان به کار خود پایان داد.

از نگاه برخی از تحلیل گران بازار این موضوع به آن معناست  که بزرگان بازار سکه احتمال افت شدیدتر دلار را حداقل در مقطع فعلی چندان جدی نگرفته اند. از سوی دیگر، رشد طلا در روز چهارشنبه ادامه یافت و احتمال صعود این فلز ارزشمند به بالای مرز 2 هزار دلاری وجود دارد. 

با این حال، در صورتی که دلار امروز محدوده 27 هزار و 800 تومان را از دست بدهد، بعید است که سکه بتواند با اهرم اونس طلا خود را بالا نگه دارد، چرا که سمت و سوی انتظارات بازیگران بزرگ فلز گران بهای داخلی تغییر خواهد کرد. 

تیتر یک
از دست ندهید
فلای تودی