آخرین وضعیت مالیات خودروهای لاکچری

درآمد عجیب دولت از مالیات خودروهای لوکس!

کدخبر: 491433
دولت تا کنون حدود 60 میلیارد تومان از محل مالیات خودروهای لوکس درآمد کسب کرده است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از اکو ایران ، مدیرکل طراحی و تحلیل فرآیندهای مالیاتی سازمان امور مالیاتی در حالی از کسب حدود 60 میلیارد تومانی دولت از محل شناسایی خودروهای لوکس خبر می دهد که براساس اظهارات پیشین داوود منظور ئیس سازمان امور مالیاتی از برنامه ریزی برای کسب درآمد پنج هزار و 600 میلیارد تومانی از این محل خبر داده بود.

آنطور  که این مقام مسئول اعلام کرد 550 هزار دستگاه خودروی لوکس با همکاری پلیس راهور شناسایی شدند. چنانچه سازمان امور مالیاتی بخواهد رقم اعلامی از سوی رییس سازمان امور مالیاتی را به حساب خزانه واریز کند باید ماهانه حدود 467 میلیارد تومان از این محل کسب درآمد کند. بنابراین کسب حدود 60 میلیارد تومان نشان می دهد تنها حدود یک درصد از کل درآمد پیش بینی شده محقق شده است.

دریافت مالیات از خودروهای لوکس در دولت دوازدهم مطرح شد اما به رغم حضور در ردیف های درآمدی لایحه بودجه هیچگاه دولت روحانی اقدامی در جهت وصول این مالیات انجام نداد. اما برخلاف دولت دوازدهم، دولت سیزدهم به دنبال این است تا کار ناتمام دولت قبل را تمام کند.

جهانگیر رحیمی به ایسنا گفت: امسال برای اخذ مالیات از خودروهای لوکس، مجموع ارزش ملاک نیست و همه خودروهای بالای یک میلیارد تومان مشمول مالیات خواهد بود. ممکن است که فردی ۱۰ تا خودروی بالای یک میلیارد تومان داشته باشد، ارزش تمام این خودروها جمع می‌شود و به فرد مشمول مالیات اعلام خواهد شد.  وی با بیان اینکه خودروهای لوکس برای ابتدای امسال احصا شده‌اند و ناجا باید اطلاعات آن‌ها را به سازمان امور مالیاتی بدهد، گفت: با دریافت اطلاعات خودروهای لوکس مربوط به سال جاری، ممکن است که خودروهای مشمول در سال ۱۴۰۰، امسال مشمول این مالیات نشوند.

 

تیتر یک
  • گزارش اقتصادنیوز از بازارهای جهانی

    اقتصادنیوز: ارزش بیت کوین در هفته اخیر تقریباً ثابت بود. سیگنال‌های فنی چشم انداز ی نزولی یا کم‌نوسان را برای این…

از دست ندهید
فلای تودی