نقشه بازار ساز برای کاهش قیمت دلار

4 عامل صعود قیمت دلار /عقب نشینی در بازار سکه

کدخبر: ۴۹۳۵۶۹
اقتصادنیوز: قیمت دلار امروز نسبت به روز گذشته تقریبا ثابت بود اما قیمت سکه و طلا برخلاف روز گذشته عقب نشینی کردند
4 عامل صعود قیمت دلار /عقب نشینی در بازار سکه

به گزارش اقتصادنیوز ، قیمت دلار در بازار ارز امروز نسبت به روز گذشته نوسان محدودی را ثبت کرد اما همچنان بالای مرز مقاومتی 28 هزار و 200 تومان قرار دارد. اسکناس آمریکایی در ساعات ابتدای معاملات نقدی امروز 28 هزار و 350 تومان بود اما در نیمه روز به 28 هزار و 420 تومان رسید که نسبت به روز قبل 10 تومان افت کرده بود. 

در بازار متشکل ارزی هم قیمت دلار افت و خیز چشمگیری را تجربه نکرد و با 2 تومان نوسان به 25 هزار و 581 تومان معامله شد. 

4 عامل صعود قیمت دلار در تهران 

در بازار سلیمانیه هم قیمت دلار از تهران بالاتر بود و با 28 هزار و 630 تومان معامله شد. دلار هرات  هم دیروز  کانال 28 هزار تومان را تصرف کرد اما این کانال را از دست داد.  قیمت دلار هرات  امروز پشت مرز 28 هزار تومان ایستاده بود و با 27 هزار و 950 تومان مبادله شد.

نرخ حواله درهم نیز همچنان بالای 7 هزار و 800 تومان به فروش می رسد. قیمت درهم امروز 7 هزار و 840 تومان بود .با قیمت یاد شده نرخ برابری درهم به دلار 28 هزار و 796 تومان بدست آمد . از نظر معامله گران زمانی که قیمت بازاری دلار از ارزش ذاتی کمتر باشد در واقع حباب دلار منفی است و احتمال تقاضا برای خرید دلار  وجود دارد. 

مذاکرات برجام هم تقریبا  نزدیک به دو ماه است که  متوقف شده و بازار ارز تهران تصور می کند این رایزنی ها در حین احیا به بن بست رسیده است. مجموع این عوامل انتظارات معامله گران را تغییر داده و موجب شده اسکناس آمریکایی در تهران آرایش صعودی به خود بگیرد. 

نقشه بازارساز برای کاهش قیمت دلار 

صرافی ملی هم امروز قیمت خرید و فروش دلار را نسبت به روز گذشته تقریبا  ثابت نگه داشت. با این حال این حرکت موجب نشد که قیمت‌ها در بازار آزاد کاهش چشمگیری پیدا کند. بر این اساس قیمت خرید دلار آمریکا 25 هزار و 451 تومان بود و قیمت فروش آن 25 هزار و 707 تومان  اعلام کرد .

اصلاح یا عقب نشینی در بازار سکه و طلا 

بازار جهانی طلا امروز یکشنبه تعطیل بود اما قیمت اونس طلا روز گذشته عملکرد مثبتی را ثبت نکرد و با 5 دلار  کاهش به قیمت 1883 دلار به فروش رسید.

در بازار داخلی ایران هم امروز قیمت سکه و طلا اصلاح و عقب نشینی  را تجربه کردند. قیمت طلا 18 عیار در زمان نوشتن این گزارش 300 تومان  از دیروز بالا تر بود و با 1 میلیون و 313 هزار و 900  تومان مبادله شد.

بازار سکه در ابتدای معاملات نقدی امروز نسبت به دیروز  20 هزار تومان کاهش را تجربه کرد و در نیمه روز بر روی 13 میلیون و 375 هزار تومان  قرار گرفت. این قیمت در مقایسه با روز شنبه 55 هزار تومان کاهش را نشان می دهد . 

با احتساب قیمت 28 هزار 420 تومان برای دلار، اندازه قیمت واقعی سکه 12 میلیون و 598  هزار تومان بود و اندازه حباب سکه هم نزدیک محدوده 6 درصد بود. قیمت بازار نیز در نزدیکی  800 هزار تومانی ارزش ذاتی قرار گرفت.

 
 
اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید