کاهش ارزش صف‌های پایانی بازار

بورس روی ریل صعود/مرز حساس در بورس تهران

کدخبر: 493656
اقتصادنیوز: در معاملات روز یکشنبه، هجدهم اردیبهشت 1401، شاخص کل بورس پایتخت برای پنجمین روز متوالی صعود کرد و با افزایش 9 هزار و 150 واحدی نسبت به روز شنبه به رقم یک میلیون و 552 هزار و 998 واحد رسید.

به گزارش اقتصادنیوز  به نقل از اکو ایران ، شاخص هم وزن بورس نیز برای پانزدهمین روز کاری متوالی صعود کرد و با رشد 2 هزار و 692 واحدی در سطح 429 هزار و 11 واحدی ایستاد. همچنین شاخص کل فرابورس (آیفکس) 131 واحد بالا آمد و در سطح 21 هزار و 204 واحد قرار گرفت. 

در پایان معاملات ‌روز یکشنبه، 349 نماد رشد قیمت داشتند و 264 نماد کاهش قیمت داشتند. به عبارت دیگر، 57 درصد بازار رشد قیمت داشتند و 42 درصد بازار افت قیمت داشتند. 

جریان پول حقیقی

امروز ارزش خالص تغییر مالکیت حقوقی به حقیقی بازار منفی شد و 37 میلیارد تومان پول حقیقی از بورس خارج شد. گروه‌ «بیمه و صندوق‌های بازنشستگی» و «فراورده‌های نفتی و کک» بیشترین سهم را از خروج پول حقیقی داشتند. 

در معاملات روز یکشنبه بیشترین خروج پول حقیقی به سهام شتران (شرکت پالایش نفت تهران) اختصاص داشت که ارزش تغییر مالکیت حقوقی به حقیقی آن 22 میلیارد تومان بود. پس از شتران، نمادهای البرز (شرکت بیمه البرز) و شبندر (شرکت پالایش نفت بندرعباس) بیشترین خروج پول حقیقی را داشتند.

بورس

نمادهای پیشران 

امروز نمادهای «فولاد»، «شستا» و «شبریز» بیشترین تأثیر را در رشد شاخص کل بورس داشتند و در مقابل نمادهای «شبندر»، «جم» و «شیراز» بیشترین تأثیر کاهنده را بر شاخص کل داشتند. 

در فرابورس نیز نمادهای «آریا»، «هرمز» و «شاوان» بیشترین تأثیر مثبت را بر شاخص کل فرابورس داشتند و «وملل»، «دماوند» و «بپیوند» بیشترین تأثیر منفی را بر شاخص داشتند.  

در جدول پرتراکنش‌ترین نمادهای بورس شستا صدرنشین است و شپنا و خساپا در رتبه‌های بعدی هستند. در فرابورس نیز نمادهای تلیسه، فرابورس و کرمان پرتراکنش‌‌ترین نمادها هستند.

افت ارزش معاملات 

امروز ارزش معاملات کل بازار سهام به رقم 8 هزار و 353 میلیارد تومان کاهش یافت. ارزش معاملات اوراق بدهی در بازار ثانویه 201 میلیارد تومان بود که 2 درصد از ارزش کل معاملات بازار سرمایه را تشکیل می‌دهد. 

امروز ارزش معاملات خرد سهام با کاهش 4 درصدی نسبت به روز کاری قبل به رقم 6 هزار و 748 میلیارد تومان رسید.

کاهش ارزش صف‌های پایانی بازار

در پایان معاملات امروز ارزش صف‌های فروش پایانی بازار نسبت به روز کاری قبل 85 درصد کاهش یافت و یک میلیارد تومان شد. ارزش صف‌های خرید نیز نسبت به پایان روز کاری گذشته 2 درصد افت کرد و در رقم 970 میلیارد تومان ایستاد. 

امروز نماد شبریز (شرکت پالایش نفت تبریز) با صف‌ خرید 479 میلیارد تومانی برای دومین روز متوالی در صدر جدول تقاضای بازار قرار گرفت. پس از شبریز، نمادهای آسیاتک (شرکت انتقال داده‌های آسیاتک) و بفجر (شرکت فجر انرژی خلیج فارس) بیشترین صف خرید را داشتند. 

در پایان معاملات امروز اغلب صف‌های فروش جمع شد و تنها نماد ثباغ (شرکت شهرسازی و خانه سازی باغمیشه) صف فروش داشت.

نقشه بازار سهام بر مبنای ارزش معاملات

بورس

 
تیتر یک
از دست ندهید
فلای تودی