ترس شدید در بازار رمز ارزها

سقوط بیت کوین به کانال 33 هزاردلاری / کاهش قیمت اتریوم در بازار

کدخبر: 493924
اقتصادنیوز: بیت کوین با افت 51 درصدی نسبت به سقف تاریخی، وارد کانال 33000 دلار شده و ترس شدید بر بازار حکمفرما شده است.

به گزارش اقتصادنیوز ؛ بیت کوین امروز هم منفی است. افت 3 درصدی، این ارز دیجیتال را وارد کانال 33000 دلار کرده است. هم اکنون بیت کوین در قیمت حدود 33500 دلار معامله می شود. افت هفتگی آن هم به 13 درصد رسیده که عدد بزرگی برای بزرگ ترین ارز دیجیتال جهان است.

البته ارزش معاملات بیت کوین طی شبانه روز گذشته افزایش یافته و به عدد 38 میلیارد دلار رسیده است. ارزش بازار آن هم 639 میلیارد دلار است.

افت امروز بیت کوین، ترس شدیدی در بازار ایجاد کرده و شاخص ترس و طمع را به عدد 11 رسانده است. این عدد نشان دهنده ترس شدید در بازار است که به ندرت در بازار ارزهای دیجیتالی چنین عددی برای شاخص ترس و طمع ثبت می شود.

اگر تا مدتی پیش اکثر فعالان بازار ارزهای دیجیتال معتقد بودند بیت کوین دیگر هیچ وقت به قیمت کمتر از 30 هزار دلار نمی رسد، اکنون نظرات عوض شده و بسیاری از فعالان این بازار معتقدند قیمت بیت کوین هر لحظه ممکن است به زیر عدد 30 هزار دلار نیز سقوط کند.

کاهش ارزش بازار اتریوم به کمتر از 300 میلیارد دلار

قیمت اتریوم امروز بیشتر از بیت کوین افت کرده است. اتریوم با افت بیش از 4 درصدی، هم اکنون حوالی نرخ 2440 دلار معامله می شود. بازدهی هفتگی اتریوم نیز مانند بیت کوین، به منفی 13 درصد رسیده است.

ارزش معاملات اتریوم در شبانه روز گذشته بیش از 21 میلیارد دلار بوده که رقم قابل توجهی است. اما ارزش بازار به کمتر از 300 میلیارد دلار سقوط کرده و هم اکنون 296 میلیارد دلار است.

پیشروی شیبا اینو در افت قیمت

برخلاف دفعات گذشته، حکمفرما شدن ترس شدید در بازار باعث نشده که همه آلت کوین ها افت کنند. امروز با اینکه بازار ارزهای دیجیتال تقریبا یک دست قرمز شده است، اما تعدادی از آلت کوین ها راه خود را جدا کرده اند و مثبت بوده اند.

در فهرست 50 ارز برتر بازار ارزهای دیجیتال نیر پروتکل با رشد 8 درصدی، مسیر خود را از بازار جدا کرده و البته ترون هم 4 درصد افزایش قیمت داشته است. مونرو با رشد 3 درصدی، دیگر ارز مثبت امروز است.

اما در میان نمادهای منفی، شیبا اینو با کاهش 8 درصدی قیمت، بیشترین افت را داشته. Aave هم 7 درصد افت کرده و تعداد زیادی از نمادها افت 6 و 5 درصدی را نمایش می دهند.

در عملکرد هفتگی، ایپ کوین با افت 30 درصدی همچنان منفی ترین نماد است و ترا با افت 26 درصدی در رده بعدی قرار دارد. اما الگوراند با رشد 21 درصدی در یک هفته گذشته، خریداران خود را از افت اخیر بازار در امان نگه داشته است.

ارزش معاملات به بیش از 100 میلیارد دلار رسید

ارزش بازار ارزهای دیجیتال با کاهش 3 درصدی نسبت به دیروز به عدد 1.53 تریلیون دلار رسیده است. اما ارزش معاملات به بیش از 100 میلیارد دلار رسیده که این موضوع می تواند موضوعی امیدوارکننده در جهت برگشتن قیمت ها به سمت بالا باشد.

ارزش معاملات دیفای هم در یک شبانه روز 11 میلیارد دلار بوده و 89 میلیارد دلار استیبل کوین معامله شده است.

تیتر یک
از دست ندهید
فلای تودی