سیگنال طلا به بازار سکه/ پیش بینی قیمت سکه امروز 31 اردیبهشت

کدخبر: 496524
اقتصادنیوز : رشد قیمت طلا موجب شد که ارزش سکه در انتهای هفته به بالای مرز ۱۳ میلیون تومان بازگردد و به نزدیک محدوده ۱۳ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان برود.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از اکو ایران ؛ اونس طلا در بازارهای جهانی از مدار نزولی خارج شد تا کمی ارزش ذاتی سکه در بازار داخلی نیز تقویت شود. طلای جهانی در انتهای هفته بازارهای جهانی تا نزدیکی سطح هزار و ۸۵۰ دلار پیش روی کرد و با این رشد توانست تا حد زیادی انتظارات نزولی بازیگران بازار سبزه میدان را کاهش دهد. طلا در هفته های اخیر عمدتا روند نزولی داشت و برخی از معامله گران داخلی تصور می کردند که حتی ممکن است فلز زرد گران بها به زیر مرز هزار و ۸۰۰ دلار سقوط کند. 

photo_۲۰۲۲-۰۵-۲۱_۰۹-۰۶-۵۴

رشد قیمت طلا موجب شد که ارزش سکه در انتهای هفته به بالای مرز ۱۳ میلیون تومان بازگردد و به نزدیک محدوده ۱۳ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان برود. با این رشد در بازار پشت خطی نیز کمی میل به خرید سکه امامی بیشتر شد و حتی فلز ارزشمند داخلی توانست تا محدوده ۱۴ میلیون و ۱۵۰ هزار تومان افزایش قیمت را تجربه کند. با ثبت این رشد ممکن است که در ابتدای معاملات روز جاری،‌کمی سکه رشد قیمت را تجربه کند. 

با وجود احتمال رشد در ابتدای روز جاری، سکه در صورتی که نتواند بالای محدوده ۱۴ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان تثبیت شود،‌ با فشار فروش مواجه خواهد شد. تحلیل گران فنی نیز باور دارند بدون تثبیت سکه بالای محدوده ۱۴ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان، نمی توان انتظار ورود فعال خریداران به بازار را داشت. حباب سکه هم چنان بالای ۸ درصد است و این موضوع برای سرمایه گذاران بلندمدت خبر خوبی نیست. 

photo_۲۰۲۲-۰۵-۲۱_۰۹-۰۶-۵۵

 
تیتر یک
از دست ندهید
فلای تودی