جایگزین مقرون به صرفه برای فونداسیون های بتنی

کدخبر: 504070
اقتصادنیوز: فونداسیون پیچی پای تشکیل شده از فولاد و با روکش گالوانیزه است و کاربری های مختلفی در حوزه های ساختمان، ویلاسازی، گلخانه ها و هم چنین در ساخت لوازم تولید انرژی مانند پنل های خورشیدی، دکلهای انتقال برق و... دارد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از پارک فناوری پردیس، بهنام بیدار مدیرعامل یک شرکت مستقر در کارخانه نوآوری آزادی با اشاره به ساخت فونداسیون پیچی پای گفت: از روش فونداسیون پیچی پای برای اجرای سازه های مختلف استفاده می شود که یک روش ساده، دوستدار طبیعت، مقرون به صرفه است.

وی با بیان اینکه این فونداسیون جایگزین مناسبی برای فونداسیون های بتنی است، گفت: در دنیا این فناوری به نام Helical pile مطرح است و کشورهایی مانند آمریکا و آلمان دستورالعمل ها و آیین نامه های خاصی برای این نوع فونداسیون دارند و سالهاست در این زمینه فعالیت دارند.

بیدار افزود: این فونداسیون به شکل پیچی و تشکیل شده از فولاد و با روکش گالوانیزه است و کاربری های مختلفی در حوزه های ساختمان، ویلاسازی، گلخانه ها و هم چنین در ساخت لوازم تولید انرژی مانند پنل های خورشیدی، دکلهای انتقال برق و... دارد.

مدیر شرکت ادامه داد: در حال حضار ۵ نفر نیروی اصلی و بین ۱۰ تا ۱۵ نفر نیروی اجرایی با این شرکت دانش بنیان همکاری دارند.

وی از عرضه تجاری سه محصول برای ۱۲ کاربری مختلف خبر داد و افزود: این محصولات در ساخت و سازها و هر نوع سازه ای که نیاز به فونداسیون دارد استفاده می شود.

تیتر یک
از دست ندهید