منتظر یک دوره افت جدید باشیم؟

سقوط ارزش معاملات ارزهای دیجیتال/رشد اندک اتریوم

کدخبر: 504333
اقتصادنیوز : آرامش هنوز در بازار رمز ارزها حکمفرماست. قیمت ارزهای اصلی نسبت به دیروز تغییر چشمگیری نداشته اند اما ارزش معاملات به شدت کم شده است.

به گزارش اقتصادنیوز ؛ امروز بیت کوین نسبت به روز گذشته تغییر محسوسی نداشته و همچنان در حوالی 21400 دلار معامله می شود. بازدهی هفتگی آن هم به مثبت 8 درصد رسیده که رقم خوبی است.

اما ارزش معاملات بیت کوین نسبت به روزهای گذشته خیلی کم شده و به 16 میلیارد دلار رسیده است. بیت کوین با ارزش بازار 408 میلیارد دلاری، در روزهای گذشته اغلب بالای 30 میلیارد دلار در روز معامله می شد اما حالا ارزش معاملات آن کم شده که این نشانه خوبی از نظر تحلیلگران بازار نیست.

تعدادی از تحلیلگران هشدار داده اند که احتمال دارد قیمت بیت کوین دوباره وارد مسیر نزولی شود و اگر چنین اتفاقی رخ دهد، قیمت تا محدوده 19000 دلار حمایت معتبری ندارد. ضمن اینکه در قیمت 22000 دلار مقاومت مستحکمی سر راه بیت کوین وجود دارد که عبور و تثبیت بالای آن می تواند نوید یک دوره رشد را بدهد.

البته همه تحلیلگران هم نسبت به آینده بیت کوین بدبین نیستند و تعدادی از آن ها هم دید مثبتی دارند. مارک پالمر یکی از تحلیلگران معروف بازار رمز ارزها پیش بینی کرده که بیت کوین تا سال 2023 به قیمت 95 هزار دلار برسد که این پیش بینی او بازخوردهای فراوان در جامعه تحلیلگران بازار ارزهای دیجیتال داشته است.

رشد اندک اتریوم

اتریوم امروز با رشد 1.5 درصدی نسبت به روز گذشته در حدود قیمت 1240 دلار معامله می شود. بازدهی اتریوم در یک هفته گذشته 18 درصد بوده که از این نظر بیش از دو برابر بیت کوین به خریداران خود سود داده است.

ارزش معاملات اتریوم در شبانه روز گذشته 11 میلیارد دلار بود و ارزش بازار آن 150 میلیارد است.

پس از افت اخیر اتریوم گاردین گزارش داد که مصرف برق در شبکه اتریوم تا 50 درصد کاهش یافته چراکه استخراج کنندگان را مجبور به تعطیلی کرده است. اما احتمالا با رشد روزهای گذشته، مجددا استخراج کنندگان کار خود را از سر خواهند گرفت.

رشد آلت کوین ها در مقیاس هفتگی

امروز در آلت کوین ها تقریبا تعادل برقرار است. تعداد آلت کوین های مثبت با تعداد منفی ها تقریبا برابر است و بازار در یک جهت خاص حرکت نمی کند.

بیشترین افت قیمت امروز برای Aave، الروند و هلیوم است که 4 درصد کاهش قیمت داشته اند. در میان نمادهای مثبت هم سندباکس با رشد 11 درصدی و ایپ کوین با رشد 10 درصدی، بیشترین بازدهی را داده اند.

در مقیاس هفتگی هم همچنان پالیگان در رتبه نخست قرار دارد. پالیگان طی هفته گذشته 72 درصد رشد کرده که یک بازدهی عالی محسوب می شود. سندباکس هم رشد 60 درصدی داشته است.

اما جالب اینجاست که در مقیاس هفتگی به جز بیت کوین کش که 2.5 درصد کاهش قیمت داشته، سایر نمادهای موجود در فهرست 50 ارز برتر بازار هیچ کدام با افت قیمت مواجه نبوده اند.

کاهش 23 درصدی ارزش معاملات

ارزش بازار ارزهای دیجیتال نسبت به دیروز رشدی کمتر از نیم درصد داشته که هم اکنون به 963 میلیارد دلار رسیده است. ارزش معاملات هم با کاهش 23 درصدی، عدد 48 میلیارد دلار را نمایش می دهد.

ارزش معاملات دیفای 5 میلیارد دلار بوده و 41 میلیارد دلار هم در استیل کوین ها معامله شده است.

تیتر یک
از دست ندهید
فلای تودی