ذخایر استراتژیک نفت آمریکا رو به اتمام است؟

کدخبر: 507630
صادرات نفت خام و سوخت تاثیر اقدامات جو بایدن، رئیس جمهور ایالات متحده برای کاهش بی سابقه قیمت سوخت ها را کاهش می دهد. بایدن روز شنبه در تماسی مجدداً از عرضه‌کنندگان بنزین خواست تا قیمت‌های خود را کاهش دهند، که انتقاد درستی از سوی جف بزوس، بنیان‌گذار آمازون، به دنبال داشت.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از خبرآنلاین، آخرین گزارش‌ها حاکی از آن است که در ماه گذشته ذخایر استراتژیک نفت آمریکا به آسیا و اروپا صادر شدند و در این میان چین نیز از این صادرات بی نصیب نبوده است.

صادرات نفت خام و سوخت تاثیر اقدامات جو بایدن، رئیس جمهور ایالات متحده برای کاهش بی سابقه قیمت سوخت ها را کاهش می دهد. بایدن روز شنبه در تماسی مجدداً از عرضه‌کنندگان بنزین خواست تا قیمت‌های خود را کاهش دهند، که انتقاد درستی از سوی جف بزوس، بنیان‌گذار آمازون، به دنبال داشت.

حدود ۱ میلیون بشکه در روز از ذخایر استراتژیک نفت ایالات متحده آمریکا تا اکتبر با سرعتی بی سابقه تخلیه شده است. این تخلیه به این معنی است که ذخایر استراتژیک نفت خام به کمترین میزان از سال ۱۹۸۶ رسیده است.

قیمت های آتی نفت خام ایالات متحده بالای ۱۰۰ دلار در هر بشکه و قیمت بنزین و گازوئیل بالای ۵ دلار در هر گالن در یک پنجم کشور است. مقامات آمریکایی گفته اند که اگر از ذخایر استراتژیک نفت استفاده نمی شد، قیمت نفت می توانست بالاتر باشد و برای یک بار هم که شده حق با آنهاست. با این حال، این سوال پیش می آید که وقتی ایالات متحده دیگر نمی تواند ذخایر استراتژیک نفت را در میان نگرانی های یک وضعیت اضطراری واقعی بفروشد، برای قیمت نفت چه اتفاقی می افتد.

دارایی‌های آمریکا به پکن می‌رود/ ذخایر استراتژیک نفت آمریکا رو به اتمام است؟

سخنگوی وزارت انرژی گفت: « ذخایر استراتژیک نفت ابزاری حیاتی برای امنیت انرژی برای رسیدگی به اختلالات عرضه جهانی نفت خام است.» وی افزود که انتشار اضطراری به تضمین عرضه پایدار نفت خام کمک کرده است.

رویترز با استناد به داده‌های گمرک، ردیابی کرد که چهارمین پالایشگاه بزرگ نفت ایالات متحده، فیلیپس ۶۶، حدود ۴۷۰۰۰۰ بشکه نفت خام را از سایت ذخیره‌سازی Big Hill SPR در تگزاس به Trieste، ایتالیا حمل کرده است. تریست خانه خط لوله ای است که نفت را به پالایشگاه های اروپای مرکزی می فرستد. در همین حال، تجارت و بازاریابی آتلانتیک (ATMI)، بازوی شرکت بزرگ نفتی فرانسوی توتال انرژی، ۲ محموله ۵۶۰۰۰۰ بشکه ای صادر کرد و محموله های نفت خام ذخایر استراتژیک نیز به هلند و یک پالایشگاه Reliance در هند فرستاده شد.

آنچه بیش از همه قابل توجه است این است که محموله سوم به سمت دشمن سرسخت ایالات متحده، چین رفت؛ در حالی که انتخابات دوره ای می آیند و می روند و دموکرات ها متحمل ضرری تاریخی خواهند شد، تصویر انرژی ایالات متحده هر لحظه وخیم تر می شود، ذخایر نفت خام به پایین ترین سطح از سال ۲۰۰۴ رسیده است. پالایشگاه ها در نزدیکی سطوح اوج کار می کنند. پالایشگاه‌ها در سواحل خلیج آمریکا ۹۷.۹ درصد بهره‌برداری داشتند که بیشترین میزان در سه سال و نیم گذشته بود. این بدان معناست که حتی کوچکترین حادثه نیز می تواند قیمت نفت را به ماه برساند.

تیتر یک
از دست ندهید